نحوه شستن فرش ماشینی با وایتکس - قالیشویی مرکزی

نحوه شستن فرش ماشینی با وایتکس


شستن فرش ماشینی یا دستبافت بسیار مهم است چراکه علاوه بر ظاهر تمیز و درخشانی که به خانه می‌دهد بلکه ازلحاظ بهداشت و سلامتی نیز اهمیت خاص خود را دارد. یکی از روش‌های شستشوی فرش استفاده از وایتکس است. بعضی از افراد برای پاک کردن سریع لکه‌های فرش ماشینی از وایتکس استفاده می‌کنند. در این مقاله نحوه شستن فرش ماشینی با وایتکس را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم تا بتوانید با روش درستی این کار را انجام داده و باعث آسیب به فرش خود نشوید.

نحوه شستن فرش ماشینی با وایتکس

مرحله اول؛ فرش را با جاروبرقی تمیز کنید

اولین مرحله برای شستشوی خانگی فرش، تمیز کردن سطح آن با جاروبرقی است. همچنین لازم به ذکر است که در زمان شستشوی فرش با وایتکس، ماده‌های مختلفی که فرش چسبیده است از بین نمی‌رود. اگر فرش شما دارای ماده چسبنده است ابتدا با یک وسیله مناسب آن را از فرش جدا کنید.

مرحله دوم؛ از وایتکس محلول مناسبی درست کنید

در این مرحله از شستشوی فرش، قبل از آماده کردن وایتکس حتماً از دستکش برای پوشاندن دست‌های خود استفاده کنید و برای محافظت از سیستم تنفسی بدن خود در برابر بوی قوی ناشی از ماده‌های شیمیایی وایتکس از ماسک استفاده کنید. دقت کنید که تماس حتی یک قطره از وایتکس بر روی دست ممکن است ضررهای بدی را برای پوست ایجاد کند، به همین دلیل تا اتمام مراحل شستشوی فرش با وایتکس از تماس مستقیم دست به آن خودداری کنید.
همچنین استفاده مستقیم و تنها از وایتکس بر روی فرش باعث ایجاد لکه‌های بیش‌تر می‌شود؛ اما اگر از یک محلول با ترکیب یک فنجان وایتکس و چهار لیتر آب استفاده کنید مشکلی پیش نمی‌آید. همچنین محلول ساخته‌شده را داخل ظرف اسپری بریزید و در این حالت به‌راحتی از آن استفاده کنید. قبل از استفاده از وایتکس تهویه هوای اتاق را به‌خوبی انجام دهید حتی اگر می‌توانید بهتر است فرش خود را در محیط باز با هوای تازه شستشو دهید.

همچنین بخوانید ….

همان‌طور که می‌دانید جوش شیرین علاوه بر پخت‌وپز دارای کاربردهای مختلف دیگری نیز است برای مثال از زمان‌های گذشته از این ماده برای شستشوی لکه‌های فرش استفاده می‌کردند…

مرحله سوم؛ وایتکس را به‌صورت اسپری به فرش بزنید

اگر رنگ فرش شما کاملاً سفید است، می‌توانید قسمتی از آن را با محلول وایتکس اسپری کنید و نگرانی بابت تغییر رنگ فرش نباشید. البته لازم به ذکر است که بهترین نحوه شستن فرش ماشینی با وایتکس این است که کل فرش را با محلول اسپری کنید تا ظاهر یکنواخت فرش حفظ شود. به علت این‌که وایتکس باعث روشن شدن رنگ می‌شود، بخش‌های فرش را به‌طور مساوی اسپری کنید تا جایی که محلول تمام شود. بعدازآن اجازه دهید وایتکس به مدت نیم الی یک ساعت بر روی فرش باقی بماند.

مرحله چهارم؛ حذف کردن بوی وایتکس از فرش

برای حذف بوی وایتکس و هر نوع آلودگی دیگر از روی فرش در مرحله آخر شستشوی فرش با وایتکس فرش را به‌صورت کامل با آب پرفشار شستشو دهید و سپس از شامپو فرش برای تمیز کردن آن استفاده کنید. اگر لازم بود از یک برس برای جدا کردن آشغال‌های فرش استفاده کنید. درنهایت یک‌بار دیگر فرش را با آب بشویید تا شامپو فرش ریخته شده بر روی فرش نیز از بین برود.

تمیزی مبل نجس شده - قالیشویی مرکزی

سخن پایانی

در این مقاله درباره نحوه شستن فرش ماشینی با وایتکس صحبت کردیم. در حالت کلی وایتکس روش مناسبی برای شستشوی فرش نیست اما در شرایط خاصی به‌جز استفاده از وایتکس چاره دیگری باقی نمی‌ماند. ترجیحاً از وایتکس برای شستشوی فرش استفاده نکنید اما برخی مواقع لکه‌های فرش ماشینی با روش‌های دیگر از بین نمی‌روند و تنها راه باقی‌مانده برای شما استفاده از وایتکس است. درنهایت لازم به ذکر است که به‌هیچ‌وجه برای شستشوی فرش‌های دستبافت از وایتکس استفاده نکنید و تمیز کردن این فرش‌ها به قالی‌شویی‌های معتبر بسپارید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.