چگونگی شستشوی فرش در قالیشویی - قالیشویی مرکزی

چگونگی شستشوی فرش در قالیشویی


چگونگی شستشوی فرش در قالیشویی

آپارتمان‌نشینی باعث شده تا شستن فرش‌ها به یک دغدغه تبدیل شود و دیگر حیاطی وجود ندارد که مثل گذشته بتوانیم فرش‌های خود را با خیالی آسوده بشوییم و پهن کنیم تا خشک شوند. قالیشویی‌ها سعی کرده‌اند تا با ارائه کیفیت مناسب شستشوی فرش‌ها و همچنین تضمین بهترین قیمت، این دغدغه را از بین ببرند؛ اما شستشوی فرش در قالیشویی به چه صورت انجام می‌شود؟ اگر شما هم می‌خواهید بدانید که قالیشویی‌ها چطور فرش‌هایتان را می‌شویند،‌ در این مقاله با ما همراه باشید.

خدمات قالیشویی چیست؟

این روزها، بهترین روش برای شستشوی فرش‌ها، بهره‌مندی از خدمات قالیشویی است. همچنین یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند خدمات قالیشویی را ارزشمند سازد، این است که شما می‌توانید در زمان خود و مصرف آب صرفه‌جویی کنید. قالیشویی‌ها هم شستن فرش‌ها را طبق استانداردها و اصول تعیین‌شده از طرف اتحادیه صنف قالیشویان انجام می‌دهند. پس خیالتان از بابت خدمات ارائه‌شده قالیشویی‌ها راحت خواهد بود.

البته باید بگوییم که بهتر است فرش‌های خود را به دست قالیشویی‌های معتبر بسپارید. قالیشویی‌های معتبر را می‌توانید از طریق سایت اتحادیه صنف قالیشویان پیدا و شناسایی کنید.قالیشویی‌ها علاوه بر شستن فرش‌ها، خدمات دیگری نظیر رفوگری، رنگ برداری، ریشه زنی، شیرازه دوزی، مبل شویی، رفع سوختگی و ترمیم فرش ارائه می‌دهند.

همچنین بخوانید ….

مسئله مهمی که در خصوص سپردن فرش و قالی به قالیشویی‌ها وجود دارد، نحوه محاسبه قیمت قالیشویی است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد …

نحوه شستشوی فرش در قالیشویی ها

امروزه دستگاه‌ها و ماشین آلات مدرنی در دنیا وجود دارد که کار را برای انسان‌ها راحت‌تر ساخته‌اند. از این دستگاه‌ها و ماشین آلات در قالیشویی‌ها هم استفاده می‌شود تا روند کار شستن فرش‌ها، سریع‌تر و راحت‌تر پیش برود. با این حال، نحوه شستشوی فرش در قالیشویی‌های مختلف،‌ متفاوت بوده و به سه روش مختلف این کار را انجام می‌دهند:

  •  روش سنتی
  •  روش نیمه اتوماتیک
  •  روش اتوماتیک

در ادامه این سه روش شستشوی فرش را برایتان بیان می‌کنیم:

روش سنتی برای شستن فرش

یکی از قدیمی‌ترین و نام آشنا‌ترین روش‌های شستن فرش، روش سنتی است. همه ما این روش را از نزدیک دیده‌ایم و شاید خودمان هم با روش سنتی، فرش‌هایمان را شسته باشیم. این روش از گذشته تاکنون در خانه‌های حیاط‌دار استفاده می‌شود. در روش‌ سنتی، فرش‌ها را در حیاط با استفاده از فرچه و مواد شوینده می‌شویند و سپس پهن می‌کنند تا خشک شود. در قالیشویی‌های سنتی هم درست به همین روش، فرش‌ها شسته می‌شود؛ اما پس از اتمام شستشو، فرش را داخل دستگاه‌های مخصوصی قرار می‌دهند تا سریع‌تر خشک شود و بتوانند آن‌ها را به دست مشتری برسانند.

چگونگی شستشوی فرش در قالیشویی

روش نیمه اتوماتیک برای شستن فرش

در روش نیمه اتوماتیک که یکی دیگر از روش‌های شستشوی فرش در قالیشویی است، نیمی از کار توسط دستگاه‌های مدرن و نیمی دیگر توسط نیروی انسانی انجام می‌شود. در روش نیمه اتوماتیک هم درست مانند روش سنتی، فرش‌ها توسط نیروی انسانی شسته می‌شوند. در آخر هم برای خشک‌کردن فرش‌ها، آن‌ها را داخل دستگاه‌های مخصوصی قرار می‌دهند تا سریع‌تر خشک شوند.

روش تمام اتوماتیک برای شستن فرش

روش آخر که می‌خواهیم برای شستشوی فرش در قالیشویی معرفی کنیم، روش تمام اتوماتیک است. در این روش همه کارها توسط دستگاه‌ها و ماشین آلات انجام می‌شوند و نیروی انسانی هیچ دخالتی در شستشوی فرش‌ها ندارد.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم، شستشوی فرش در قالیشویی به سه روش سنتی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک انجام می‌شود. شما می‌توانید در زمان ثبت درخواست خود برای شستن فرش‌ها، از قالیشویی مورد نظر بپرسید که به چه روشی فرش‌ها را می‌شویند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.