نحوه محاسبه قیمت قالیشویی - قالیشویی مرکزی

نحوه محاسبه قیمت قالیشویی


نحوه محاسبه قیمت قالیشویی

فرش‌ها بدون شک یکی از مهم‌ترین عناصر و المان‌های خانه هستند که تأثیر بسیار زیادی در چیدمان، دکوراسیون و زیبایی خانه‌ها دارند، البته اگر نگوییم مهم‌ترین عنصر. فرش ایرانی اصیل‌ترین فرش در سرتاسر جهان به شمار می‌رود که آوازه آن در دنیا پیچیده است. حال مشکلی که در این بین وجود دارد، مربوط به نگهداری و شستشوی فرش است. نحوه و کیفیت شستشوی فرش تأثیر بسیار زیادی در طول عمر مفید و حفظ زیبایی فرش دارد.

با توجه به آپارتمانی شدن خانه‌ها و زیادتر شدن مشغله‌های کاری و زندگی، امکان شستن فرش در خانه و به روش‌های سنتی وجود ندارد. سپردن فرش و قالی به قالیشویی‌ها برای بسیاری از افراد در حال حاضر، اولین و آخرین راه برای شستن فرش‌ها و زدودن آلودگی‌ها و گردوغبار از چهره فرش است. مسئله مهمی که در خصوص سپردن فرش و قالی به قالیشویی‌ها وجود دارد، نحوه محاسبه قیمت قالیشویی است.

عوامل تأثیرگذار در محاسبه قیمت قالیشویی

نحوه محاسبه قیمت قالیشویی تأثیر زیادی در تصمیم‌گیری و انتخاب قالیشویی مناسب توسط افراد دارد و بدون شک عامل مهمی است. عوامل و فاکتورهای مهمی وجود دارند که می‌توانند قیمت شستشوی فرش را از یک قالیشویی به قالیشویی دیگر و حتی از یک فرش به فرش دیگر دستخوش تغییر کنند.
عوامل زیر را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در نحوه محاسبه قیمت قالیشویی برشمرد:

خدمات و امکانات قالیشویی:

بهره بردن قالیشویی از تجهیزات مدرن و استاندارد شستشو و خشکاندن فرش از عواملی است که بر قیمت درخواستی قالیشویی‌ها تأثیر می‌گذارد. هرچه قالیشویی از تجهیزات مدرن‌تری که آسیب کمتری به فرش وارد می‌کنند استفاده کند، قیمت شستشوی فرش نیز بالاتر خواهد رفت. همچنین قیمت اعلاشویی با شستشوی نرمال نیز باهم متفاوت است.

همچنین بخوانید ….

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ این سؤالی است که ذهن تمام افرادی را که قصد دارند فرش و قالی خود را به یک قالیشویی بسپارند، به خود مشغول می‌کند …

دور یا نزدیک بدن قالیشویی:

بعد مسافت و هزینه‌های حمل‌ونقل از دیگر عوامل مهم در محاسبه قیمت قالیشویی است. به‌عنوان یک قانون، هرچه قالیشویی از آدرس منزل شما دورتر باشد، هزینه حمل‌ونقل و هزینه شستن فرش شما نیز بیشتر خواهد شد.

عضو اتحادیه بودن یا نبودن قالیشویی:

سعی کنید قالیشویی معتمد خود را از بین قالیشویی‌هایی انتخاب کنید که عضو صنف و اتحادیه قالیشویی‌ها هستند. این مراکز آزمون‌ها و مراحل متعددی را برای عضو شدن پشت سر می‌گذارند و علاوه بر کیفیت کار بالا، هزینه‌ها و تعرفه‌های ثابتی نیز برای شستشوی فرش‌ها دارند.

نوع و جنس فرش:

یکی از مهم‌ترین عواملی که محاسبه قیمت قالیشویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بدون شک نوع و جنس فرش شما است. نحوه شستن یک فرش ماشینی با یک فرش دستباف ابریشمی زمین تا آسمان تفاوت دارد و مسلماً قیمت شستشوی این دو، یکسان نخواهد بود. همچنین فرش‌هایی که تراکم بافت ریزتری داشته و متراکم‌تر هستند، نیاز به روش‌ها خاص و دقت عمل بالاتری دارند.

نوع و روش شستشو:

قالیشویی‌های مختلف بنا بر امکانات و تجهیزات و البته درخواست مشتری، از ۳ روش مختلف سنتی و دستی، شستشوی نیمه اتوماتیک و شستشوی تمام اتوماتیک برای شستن و لکه‌زدایی از فرش‌ها استفاده می‌کنند. زمان مورد نیاز و کیفیت شستشوی این ۳ روش باهم متفاوت است و منجر به تغییر در محاسبه قیمت قالیشویی می‌شود.

نحوه محاسبه قیمت قالیشویی -

ابعاد فرش:

ابعاد فرش نیز در تعیین و محاسبه قیمت قالیشویی تأثیر دارد. تعرفه شستشوی فرش توسط اتحادیه بر اساس مترمربع مشخص می‌شود. بنابراین هرچه متراژ فرش بالاتر باشد، قیمت بالاتری نیز برای شستشوی آن باید پرداخت شود.

تعمیرات فرش:

برخی از قالیشویی‌ها خدمات تعمیر فرش آسیب‌دیده نیز دارند که قیمت آن جداگانه محاسبه می‌شود.

خدمات شستشوی فرش در محل:

برخی از قالیشویی‌ها خدمات شستشوی فرش در محل نیز دارند که تعرفه بالاتری دارد.

نوع شوینده انتخابی و نوع لکه‌های فرش:

این دو مورد نیز تأثیر مستقیمی در محاسبه قیمت قالیشویی دارند. استفاده از شوینده‌های باکیفیت، استاندارد، تأییدشده و آزمایش‌شده کیفیت و نیز، قیمت شستشو را بالاتر خواهد برد.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با عوامل مهم و تأثیرگذار در نحوه محاسبه قیمت قالیشویی آشنا کردیم. با در نظر گرفتن موارد ذکرشده، بهترین قالیشویی ممکن را برای شستن فرش‌های دلبند خود انتخاب کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.