از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل

از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل


از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل یکی از چالش‌های خانواده‌هاست. به‌ویژه آنها که در منزل دارای فرزندان یا نوه‌های خردسال بوده و از این نظر با مشکلاتی روبرو هستند.

هم‌چنین نگهداری از حیوانات خانگی می‌تواند زمینه بروز چنین مشکلاتی را پدید آورد.

این کار نیازمند دقت بالایی بوده، چه از نظر کاربرد مواد شوینده مناسب و چه به‌لحاظ تکنیک‌های شستشو ابدا مورد ساده‌ای به‌شمار نمی‌آید. تا جایی که اغلب برای انجام حرفه‌ای و صحیح، آن را به قالیشویی و مراکز مجاز و معتبر می‌سپارند.

اما با مطالعه این مطلب می‌تواند برای افرادی که مایلند این کار را شخصا و در محیط منزل به انجام برسانند مفید باشد.

از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل را چگونه انجام دهیم؟

بوی ادرار و لکه ناشی از آن بر روی فرش و مبل، یکی از چالش‌های پاکیزگی است. موردی که به‌ویژه برای خانواده‌های دارای فرزند خردسال یا مهمانانی با این شرایط و نیز صاحبان حیوانات خانگی بیشتر رخ می‌دهد.

زمان در رفع این مشکل نقش کلیدی داشته هر قدر این کار سریع‌تر انجام گیرد نتایج بهتری نیز به‌دنبال خواهد داشت. زیرا با فرورفتن ادرار درون مبل، این کار به‌مراتب دشوارتر شده و دسترسی به آن عملا غیرممکن می‌شود.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود بلافاصله پس از بروز این مشکل، اقدامات لازم برای از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل شروع شود. این کار را می‌توان در اولین مرحله با استفاده از کاغذ یا دستمال خشک‌کن و با گرفتن رطوبت ادرار از روی مبلمان شروع کرد.

همچنین بخوانید ….

گاهی اتفاق می‌افتد که به‌علت عدم کنترل اوضاع و به هر دلیلی مجبور به پاک کردن ادرار از روی فرش می‌شویم. این مشکل ممکن است با ریختن ادرار با حجم زیاد یا به‌صورت لکه‌هایی از…..

از کدام شوینده‌ها برای از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل استفاده کنیم؟

استفاده از پاک‌کننده‌ها و شوینده‌های طبیعی و شیمیایی، مورد دیگری است که در مرحله بعد نسبت به آن اقدام می‌شود. شوینده‌های آنزیم‌دار در این مورد بهتر عمل می‌کنند و بوی بد ادرار را بهتر از نمونه‌های معمولی از روی مبل رفع می‌کنند.

برای این کار لازم است پارچه‌ای را به این نوع محلول‌ها آغشته نموده و برای مدتی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در محل لکه ادرار قرار دهید تا آن را جذب و بی‌اثر کند.

در مورد نوزادان چند روزه این رایحه بسیار ضعیف بوده و به‌دلیل کمتر بودن اسید اوریک در آن با آب و اندکی شوینده به‌راحتی پاک می‌شود.

اما در مورد بچه‌های چند ساله و ادرار حیوانات، باید از شوینده‌های قوی‌تر و به‌مدت طولانی‌تر استفاده نمود.

دستمال آغشته به سرکه از دیگر مواردی است که به پاک کردن لکه ادرار و از بین بردن بوی آن کمک شایانی می‌کند. در این مورد نیز لازم است به تکرار این کار تا پاک شدن کامل ادرار و رفع بوی آن از روی مبل ادامه دهید.

از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل

صابون قلیایی و جوش شیرین، معجزه‌گران از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل!

یکی از مواد پاک کننده در دسترس برای از بین بردن بوی ادرار، صابون قلیایی است. به‌ویژه نمونه‌هایی با ۷۲ درصد قلیا در این مورد بسیار موفق عمل می‌کنند. این نوع صابون‌ها نه‌تنها قادر به از بین بردن بوی ادرار بچه از روی مبل هستند، بلکه لکه آن را نیز از بین می‌برند.

اما اگر به‌دنبال ارزان ترین مورد برای این کار هستید، پس از پاک کردن اصل لکه با دستمال مرطوب یا آغشته به سرکه سفید، آن را با پودر جوش شیرین بپوشانید و پس از خشک شدن کاملا پاک کنید. نتیجه کار شما را شگفت‌زده خواهد کرد!

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.