روش‌های مؤثر از بین بردن بوی بد فرش

روش‌های مؤثر از بین بردن بوی بد فرش


دلایل و عوامل مختلفی می‌توانند باعث بوی بد فرش شوند. به‌عنوان مثال، رطوبت یا نم می‌تواند جزو مهم‌ترین دلایل بوی بد فرش باشد. همچنین ریختن غذا، آب، چای و … روی فرش می‌تواند بوی بدی در فرش ایجاد کند. برخی افراد برای رفع بوی بد فرش، آن را می‌شویند که باید بگوییم نیازی به این کار نیست! اگر فرش‌تان تمیز است و تنها قسمتی از آن، بوی بدی می‌دهد، می‌توانید خیلی راحت و بدون شستن کامل فرش، بوی بد آن را از بین ببرید. در این مطلب می‌خواهیم در مورد از بین بردن بوی بد فرش صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

روش‌های مؤثر از بین بردن بوی بد فرش

همان‌طور که گفتیم فرش به دلایل مختلفی، بوی بدی می‌گیرد که خیلی راحت و بدون شستن کامل فرش، می‌توان این بوها را از بین برد. برای از بین بردن بوی بد فرش‌تان می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

همچنین بخوانید ….

شستشوی شرعی فرش یکی از مواردی است که با توجه به بافت مذهبی جامعه ما خواهان زیادی دارد. با توجه به امکان سرایت مواد و مایعات نجس به فرش و نیاز به شستشوی کامل تا…..

  •  جوش شیرین: استفاده از جوش شیرین یکی از روش‌های مؤثر برای رفع بوی بد فرش است. برای این کار جوش شیرین را روی فرش بریزید. سپس با استفاده از یک برس، جوش شیرین را به خورد فرش بدهید. ۲۴ ساعت صبر کنید. پس از گذشت ۲۴ ساعت، فرش را جارو بکشید تا جوش شیرین را از روی فرش جمع کند. حال یک دستمال نیمه مرطوب بردارید و روی قسمتی بکشید که جوش شیرین ریخته بودید. حال نوبت سرکه سفید است. یک قاشق سرکه سفید را با یک لیوان آب مخلوط کنید. حال مخلوط را با استفاده یک دستمال تمیز، روی فرش بمالید. در آخر هم اسفنج و شامپو فرش را روی محل مورد نظر بکشید تا جوش شیرین و سرکه تمیز شود.
  • اسطوخودوس: روش دیگری برای رفع بوی بد فرش، استفاده از اسطوخودوس است. اسطوخودوس گیاهی معطر و خوشبو است که می‌تواند بوی بد فرش را از بین ببرد. برای این کار، ۲/۱ پیمانه گل اسطوخودوس را در هاون برقی یا دستی میکس کنید. سپس اسطوخودوس را با یک پیمانه جوش شیرین مخلوط کنید. حال این مخلوط را روی قسمتی از فرش بمالید که بوی بدی گرفته است. ۳۰ دقیقه صبر کنید. حال روی فرش را جارو بکشید.
  •  ترکیب روغن و جوش شیرین: روش آخر هم استفاده از روغن ضروری است. برای این کال، ۱۵ تا ۲۰ قطره روغن ضروری را با ۲/۱ پیمانه جوش شیرین مخلوط کنید. مخلوط را روی قسمتی از فرش بپاشید که بوی بدی گرفته است. چند ساعت صبر کنید. سپس روی فرش را جارو بکشید. حال بوی بد فرش از بین رفته است و از آنجایی که روغن ضروری، فرار است، هیچ لکه‌ای از خود برجای نمی‌گذارد.
روش‌های مؤثر از بین بردن بوی بد فرش

سخن پایانی

بوی بد فرش به دلایل مختلفی پیش می‌آید که می‌توان خیلی راحت در خانه، این بوی بد را از بین برد. در این مطلب سعی کردیم در مورد از بین بردن بوی بد فرش صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید بوی بد فرش‌تان را از بین ببرید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.