دامستوس برای فرش - قالیشویی مرکزی

دامستوس برای فرش


کاربرد دامستوس برای فرش از چالش‌های رایج در شستشوی فرش است. نظرات در این مورد گوناگون است اما همگی در یک نکته مشترکند و آن اینکه شستشوی فرش باید با دقت و حساسیت انجام شود. کاربرد دامستوس یا هر ماده پاک کننده دیگر بر روی فرش اگر بی‌احتیاط و بدون توجه به اصول شستشو و شناخت جنس فرش صورت گیرد، می‌تواند به آسیب منجر شود.

در عین حال انتخاب هوشمندانه و همراه با شناخت مواد شوینده در این کار ضامن حفظ سلامت فرش است. همان کاری که در قالیشویی‌های معتبر و زیر نظر کارشناسان انجام می‌شود.

در ادامه مطلب به مواردی می‌پردازیم که در استفاده از دامستوس برای شستشوی فرش باید در نظر داشت.

با ما همراه بمانید.

آیا دامستوس برای فرش مضر است؟

اصلی‌ترین موردی که در این باره مطرح است، نوع و شیوه کاربرد این ماده برای شستن فرش یا رفع لکه‌ها از روی سطح آن است. در نخستین گام توصیه می‌شود از سفیدکننده‌ها بر روی فرش‌های رنگی و پشمی استفاده نشود. از آنجا که خواص رنگ‌بری و پاک کردن این مواد بسیار قوی است، کاربرد آنها می‌تواند به مخدوش شدن رنگ الیاف و حتی پوسیدگی و متلاشی شدن آنها منجر شود.

به این ترتیب کاربرد این ماده تنها در فرش‌های سفید یا بسیار روشن و نزدیک به سفید مجاز است.

همچنین بخوانید ….

لکه وایتکس روی فرش یکی از مشکلات مهم و تاحد زیادی غیر قابل جبران است! بسته به میزان تاثیری که وایتکس روی فرش باقی گذاشته، عملیات از بین بردن لکه وایتکس روی فرش موفق…..

آیا کاربرد دامستوس برای فرش به شکل رقیق بی‌ضرر است؟

باید در نظر داشت رقیق شدن این ماده مستلزم افزودن مقدار زیادی از حلال آن یعنی آب است. از این جهت که دامستوس چندین برابر غلیظ‌تر از دیگر سفید کننده‌ها از قبیل وایتکس است، نمی‌توان با میزان کمی اب و مشابه انچه در وایتکس اتفاق می‌افتد آن را رقیق نمود.

از طرفی دامستوس برای فرش به شکل غلیظ، آثار و ضررهای زیادی از بی‌رنگ شدن الیاف تا پوسیدگی و حتی ریزش آنها را به‌دنبال خواهد داشت.

بنابراین توصیه می‌شود کار با دامستوس را در اغلب موارد به قالیشویی‌های مجاز و آشنا به فن بسپارید.

در این مراکز با توجه به حضور کارشناسان آشنا به مواد و ترکیبات شیمیایی، چنین پروسه‌هایی با احتیاط کامل و ضمن آشنایی با اصول کار صورت می‌گیرد.

دامستوس برای فرش - قالیشویی مرکزی

اگر نیاز به کاربرد دامستوس برای فرش بود…

در نهایت اگر نیاز به استفاده از دامستوس برای فرش دارید، این کار را با توجه به دستورالعمل‌های موجود برای این کار انجام دهید.

قبل از هر موردی با توجه به مضرات این ماده برای بدن، پوست و سیستم تنفسی و حتی چشمان، کار را با دستکش، ماسک و در صورت لزوم عینک ایمنی آغاز کنید.

سپس دامستوس را به نسبت یک فنجان در یک گالن آب محلول کرده و صرفا به شکل اسپری بر روی بخشی از فرش که نیاز به پاک شدن لکه دارد بپاشید.

توجه داشته باشید که این کار تنها بر روی فرش‌هایی با رنگ سفید و فاقد الیاف پشمی مجاز است.

این لایه اسپری شده باید به‌ مدت نیم ساعت بر روی فرش باقی مانده و سپس آبکشی شود.

شستشو با شامپو فرش و آبکشی نهایی نیز مراحل بعدی بوده و کار با خشک کردن فرش به پایان می‌رسد.

لازم است در همه مراحل استفاده از دامستوس برای فرش احتیاط لازم از نظر تماس با پوست و سیستم تنفسی صورت گیرد. در این صورت می‌توان این کار را با کمترین ضرر و زیان برای فرش و کاربر انجام داد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.