اطلاعات جامع در مورد شستشوی تشک پنبه‌ای - قالیشویی مرکزی

اطلاعات جامع در مورد شستشوی تشک پنبه‌ای


چگونه تشک پنبه‌ای را بشوییم؟

شستشوی کالاهای خواب اهمیت زیادی دارد، زیرا به طور مستقیم بر سلامت دستگاه تنفس و پوست تاثیرگذار است. خانم‌های خانه‌دار به خوبی با این موضوع آشنا هستند و می‌دانند لازم است هر چند وقت یک بار تشک، پتو و بالش‌ها را بشویند. در این مطلب قصد داریم شیوه‌ی صحیح شستشوی تشک پنبه‌ای را به شما آموزش دهیم تا بعد از شستشو کیفیت تشک خراب نشود و مجبور به تعویض تشک نشوید.

مراحل شستشوی تشک پنبه‌ای در منزل

قبل از شستن هر کدام از کالای خواب باید ملافه یا روکش آن را جدا کنید و سپس برای غبارگیری اقدام کنید. چون اگر غباری که لابه‌لای الیاف گیر کرده است را جدا نکنید نمی‌توانید انتظار داشته باشید شوینده‌ها به خوبی تمام قسمت‌های تشک را تمیز کنند.پس قبل از هر کاری غبار لابه‌لای الیاف تشک را بتکانید یا اینکه روی آن را جاروبرقی با مکش قوی بکشید تا هیچ اثری از گرد و غبار روی آن باقی نماند.

همچنین بخوانید ….

فرش ابریشم به‌دلیل بافتی که دارد، از حساسیت و ظرافت بیشتری نسبت به الیاف‌های دیگر برخوردار است و به همین دلیل نحوه شستشوی فرش ابریشم را باید به‌خوبی بلد باشید. …

  •  استفاده از شوینده برای شستشوی تشک پنبه‌ای

مهم‌ترین نکته برای شستشوی تشک پنبه‌ای در خانه این است که خیس ماندن الیاف پنبه باعث زرد شدن تشک و خراب شدن رنگ پارچه‌ی تشک می‌شود. پس باید نحوه‌ی شستشو به شکلی باشد که تشک پنبه‌ای به مدت طولانی خیس نماند و تغییر رنگ ندهد.اگر لکه‌ای روی تشک مشاهده می‌کنید می‌توانید آن لکه را با آب و صابون بشویید و در نهایت تشک را آبکشی کنید.

اما بعد از آبکشی لازم است حتماً آب اضافی تشک پنبه‌ای را بگیرید. سپس آن را مقابل نور مستقیم آفتاب به مدت چند ساعت قرار دهید تا هیچ اثری از خیسی لابه لای الیاف آن باقی نماند.اگر تمام این موارد را رعایت کنید، بعد از شستشو بوی بدی از تشک به مشام نمی‌رسد، رنگ آن هم زرد نمی‌شود و می‌توانید ملافه‌های شسته و تمیز را مجددا روی تشک بکشید و از آن استفاده کنید.

اطلاعات جامع در مورد شستشوی تشک پنبه‌ای - قالیشویی مرکزی

از چه شوینده‌ای برای شستشوی تشک پنبه‌ای استفاده کنیم؟

شوینده‌های خانگی برای شستن و تمیز کردن تشک پنبه‌ای مناسب هستند و می‌توانند تمام لکه‌ها و بوی عرق را از روی تشک از بین ببرند. می‌توانید از مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی دستی استفاده کنید. حتی اگر لکه‌ای روی تشک ایجاد شده که پاک شدن آن را سخت می‌کند، می‌توانید کمی سرکه به مواد شوینده اضافه کنید تا هیچ اثری از لکه‌ها روی تشک باقی نماند.

خدمات قالیشویی مرکزی کرج

قالیشویی مرکزی کرج با بهره‌گیری از تکنولوژی و دستگاه‌های پیشرفته و کارکنان با تجربه انواع خدمات شستشوی فرش ماشینی و دستبافت، تابلو فرش را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این مجموعه از شوینده‌های درجه یک استفاده می‌شود تا هنگام شستشوی فرش آسیبی به الیاف فرش وارد نشود و کیفیت و مرغوبیت آن از بین نرود.اگر نگران زمان تحویل سفارشات هستید باید به شما بگوییم حتی در ایام شلوغ سال هم می‌توانید از این قالیشویی انتظار تحویل به موقع سفارشات را داشته باشید. ده خط ویژه ۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶در اختیار شما قرار دارد تا سفارشات را ثبت کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.