اطلاعات کامل در مورد مواد رنگدار حیوانی - قالیشویی مرکزی

اطلاعات کامل در مورد مواد رنگدار حیوانی


آشنایی با مواد رنگدار حیوانی در رنگرزی فرش

رنگرزی خامه‌های فرش دستبافت توسط افراد حرفه‌ای و استادکاران ماهر انجام می‌شود. آن‌ها برای انجام این کار از انواع رنگدانه‌های گیاهی و حیوانی و رنگزاهای مصنوعی استفاده می‌کنند که قاعدتاً هر کدام از این موارد کیفیت متفاوتی در رنگ فرش ایجاد می‌کنند. این مطلب در مورد مواد رنگدار حیوانی و مزایای استفاده از آن است.با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این مورد بدست بیاورید.

قرمز دانه چیست؟

بهترین ماده رنگدار حیوانی از حشره‌ای به نام قرمز دانه تهیه می‌شود که معمولا روی درختان سرو، کاج یا بلوط زندگی می‌کنند. این حیوان در مناطق جغرافیایی مختلفی زندگی می‌کند. برای استفاده از رنگدانه حیوانی این حشره، آن را خشک می‌کنند و سپس به شکل پودر در می‌آورند.در نهایت رنگرز پودر قرمز دانه را در آب و اسید معدنی حل می‌کند. محلولی که به دست می‌آید رنگ قرمز پر رنگی است که از آن برای تولید رنگ‌های ثانویه هم استفاده می‌شود. مثلاً می‌توان به جای استفاده از اسید برای حل کردن، از ماده‌ای قلیایی استفاده شود تا رنگ حاصل بنفش شود.همچنین می‌توان رنگدانه قرمز دانه را با انواع رنگدانه‌های گیاهی ترکیب کرد تا طیف رنگ‌های مختلف تهیه شود.

همچنین بخوانید ….

مواد رنگزا و نقش مهم آنها در رنگرزی الیاف از موضوعات کلیدی در صنعت فرش است. این متریال با داشتن تنوع در نوع ترکیب و خواصی که دارند، برای الیاف مختلف قالیبافی مفید بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند…

دندانه دادن قرمز دانه

دندانه کردن فرایندی در رنگرزی خامه‌های فرش دستبافت است که در آن سطح نفوذ پذیری الیاف بیشتر می‌شود. به این ترتیب جذب رنگ با سرعت بیشتری انجام می‌شود. از طرف دیگر رنگ‌هایی که با این روش تولید می‌شوند ثبات و ماندگاری بیشتری دارند.در دندانه کردن هر رنگ از ترکیبات خاصی استفاده می‌شود. به این ترتیب برای دندانه کردن قرمز دانه هم باید از آب زرشک، آب انگور استفاده می‌شود.به جز قرمز دانه از حلزون آبی هم برای تولید رنگدانه‌های طبیعی استفاده می‌شود. از این حلزون رنگ قرمز ارغوانی تهیه می‌شود.

مزیت استفاده از رنگ‌های حیوانی در رنگرزی فرش چیست؟

رنگ‌های طبیعی که از حیوانات به دست می‌آیند در مقابل شوینده‌ها مقاومت زیادی دارند، به همین دلیل فرش‌هایی که با این رنگ‌ها آماده شده‌اند، در برابر شستشو تغییر رنگ نمی‌دهند و خراب نمی‌شوند. حتی توصیه می‌شود برای درخشان کردن رنگ‌های فرش آن‌ها را شستشو کرد.همین ویژگی در مورد نور خورشید هم صادق است. زیرا نور خورشید به جای اینکه رنگ فرش را از بین ببرد موجب شفاف شدن آن می‌شود.

اطلاعات کامل در مورد مواد رنگدار حیوانی - قالیشویی مرکزی

راه‌های ارتباط با قالیشویی مرکزی کرج

قالیشویی مرکزی کرج در زمینه ارائه خدمات شستشو فرش‌های دستبافت و ماشینی، رفو و ترمیم فرش‌های آسیب دیده و کهنه و خشکشویی مبلمان راحتی و سلطنتی خدمات با کیفیت به مشتریان ارائه می‌کند. کارکنان این قالیشویی به زمان تحویل سفارشات متعهد هستند و حتی در ایام شلوغ سال هم سفارشات را به موقع تحویل می‌دهند.ده خط ویژه به شماره ۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰ آماده‌ی پاسخگویی و ثبت سفارشات است. درصورتی‌که تمایل داشته باشید تا از تخفیف ده درصدی قالیشویی استفاده کنید می‌توانید در وب سایت قالیشویی سفارش خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان باشید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.