اطلاعات کامل در مورد رنگ های بافت قالی - قالیشویی مرکزی

اطلاعات کامل در مورد رنگ های بافت قالی


اطلاعات کامل در مورد رنگ‌های بافت قالی

تصمیم گرفتن در مورد اینکه کدام رنگ فرش را انتخاب کنید می‌تواند یک چالش جدی باشد. اما شما نمی‌توانید تک بعدی به این ماجرا نگاه کنید. در هر رنگی که دلتان بخواهد فرش موجود است، از قرمز جیغ گرفته تا صورتی چرک و حتی مشکی. این شما هستید که انتخاب می‌کنید فرش زیر پایتان حسابی به چشم بیاید یا اینکه نه در دیگر اجزای دکوراسیون منزل محو شود. شما علاوه بر رنگ باید از نظر راحتی، دوام و اینکه دقیقاً در کجای خانه قرار است آن را پهن ‌کنید هم به خرید فرش فکر کنید. باید در نظر بگیرید که رنگ فرشی که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر فضای محلی که در آن قرار خواهد گرفت، می‌گذارد، بنابراین در نظر گرفتن مفاهیم انتخاب رنگ از سوی شما بسیار مهم است.

همچنین بخوانید ….

نخ‌ها از مواد بسیار مختلفی تشکیل شده‌اند و می‌توان آن را با رنگ‌های مختلف رنگ آمیزی کرد، یکی از مهم‌ترین مقولاتی که در قالیشویی نیز اهمیت ویژه دارد، شناخت کیفیت نخ‌هاست …

اهمیت رنگ در فرش ایرانی

از مهم‌ترین ویژگی‌های فرش ایرانی علاوه بر نوع الیاف و چله، نوع گره و طرح بی‌نظیر این است که هر کدام از رنگ‌ها مفهوم خاصی دارند. به عنوان مثال سبز بیانگر سلامتی، رفاه و توسعه است و امید و نیروی الهی در زندگی را نشان می‌دهد. اما قرمز، رنگی پر جنب و جوش و پرانرژی است که از یک حس مثبت قوی حکایت دارد. پیشتر اکثر فرش‌های ایرانی قرمز بودند، زیرا نقشه‌ها بیانگر داستان خون و آتش بودند. رنگ کردن الیاف به رنگ قرمز به نسبت آسان بود و جلوه‌های بسیار زیبایی هم به فرش می‌بخشید.

علاوه بر این، به قالیبافان کمک کرد تا توجه مخاطبان را به طرح‌ها یا نقوش خاصی جلب کنند که قصد داشتند آن‌ها را برجسته‌تر کنند.آبی که یکی از رنگ‌های پرطرفدار در نقوش ایرانی است، بیانگر اعتماد و آرامش است و طلایی و زرد و خردلی و قهوه‌‌ای، برای بیان ثروت، اعتبار و قدرت استفاده می‌شود. رنگ‌های بژ و سفید هم عمدتا برای بیان پاکی به کار می‌روند.

اطلاعات کامل در مورد رنگ های بافت قالی - قالیشویی مرکزی

بهترین رنگ فرش مدرن کدام است

هدف انتخاب رنگ گاهی فقط این است که دکوراسیون و مبلمان موجود شما را تکمیل کند، گاهی هماهنگی با رنگ کاغذ دیواری، پرده و دیگر اجزای اتاق را در هم باید در نظر گرفت. رنگ‌هایی که با هم مطابقت دارند به خوبی با هم ترکیب می‌شوند. انتخاب رنگی که در حال حاضر در فضا وجود ندارد، باعث می‌شود فرش شما بیشتر برجسته شود.

پرطرفدارترین رنگ فرش نزد خانم‌ها در سراسر جهان طی دهه‌های گذشته، انواع فرش‌های مشکی، تیره و چرک بوده‌اند و دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد. از جمله اینکه فرش‌های مشکی و تیره در همه جای خانه کاربرد دارند، از نشیمن گرفته تا آشپزخانه و اتاق خواب. این فرش‌ها به خوبی در برابر لکه‌ها مقاومت می‌کنند و هرگز از مد نمی‌افتند.

اگر عاشق حیوانات خانگی مانند گربه و سگ هستید، فرش تیره انتخاب بهتری است. زیرا اگر فرش با پنجه‌های کثیف آن‌ها مواجه شود، یک فاجعه رقم نمی‌خورد! هم چنین فرش‌های تیره در مقایسه با فرش‌های روشن کمتر کمتر موهای حیوانات را که روی آن ریخته است، نشان می‌دهد، تنها عیبی که فرش‌های تیره دارند این است که فضا را کوچکتر می‌کنند و نور موجود را به خود اختصاص می‌دهند، در نتیجه فضا تیره‌تر به نظر می‌رسد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.