علت کدر شدن فرش

علت کدر شدن فرش


علت کدر شدن فرش چیست؟

یکی از مشکلاتی که در ظاهر فرش ایجاد می‌شود و باعث می‌شود زیبایی آن از بین برود کدر شدن فرش است. براق و درخشان بودن فرش برای خانم‌های خانه‌دار اهمیت زیادی دارد و تمایل دارند علت‌های کدر و تار شدن رنگ الیاف فرش را بدانند. در این مطلب قصد داریم علت کدر شدن فرش را بررسی کنیم.

نشستن گرد و غبار روی فرش

یکی از علت‌های رایج برای کدر شدن فرش این است که روی آن گرد و غبار می‌نشیند. ممکن است پنجره‌های منزل باز باشد و از این طریق گرد و غبار وارد خانه شود یا اینکه در اثر رفت و آمدی که روی فرش انجام می‌شود، رنگ آن کدر شود.

در چنین شرایطی کدر شدن فرش امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است و شما فقط می‌توانید با تمیز کردن و استفاده از جارو برقی فرش را تمیز کنید و از کدر شدن آن جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید ….

رعایت نکردن اصول شستوشوی فرش، مانند استفاده از مواد شوینده نامناسب، استفاده از ابزارها و دستگاه­های مستعمل و نامناسب شستوشو، همگی می­تواند موجب آسیب رسیدن…..

قرار گرفتن فرش در معرض نور خورشید

یکی دیگر از دلایل کدر شدن فرش این است که در معرض نور مستقیم خورشید باشد. نور خورشیدد باعث می‌شود رنگ الیاف فرش تغییر کند و آن را سفید یا کدر کند. پس بهتر است در مواقعی که فرش در معرض نور مستقیم خورشید است روی آن را بپوشانید تا کیفیت رنگ آن از بین نرود.

استفاده کردن از شوینده نامناسب

 استفاده از شوینده نامناسب علت کدر شدن فرش است. به همین دلیل یکی از معیارهای مهم برای انتخاب شوینده‌ی مناسب شستن فرش این است که با الیاف فرش سازگار باشد و موجب تغییر رنگ آن نشود.

اما اگر فرش را در خانه بشویید یا به قالیشویی نامعتبر بسپارید و به انتخاب شوینده دقت نشود حتماً پس از خشک شدن فرش متوجه کدر شدن رنگ آن می‌شوید.

بهتر است بدانید استفاده از شوینده‌ی نامناسب علاوه بر اینکه موجب کدر شدن رنگ الیاف فرش می‌شود موجب زرد شدن رنگ ریشه و ایجاد پوسیدگی در فرش هم می‌شود.

علت کدر شدن فرش

تمیز نکردن شوینده هنگام شستشو و آبکشی

یکی از مراحل مهم شستن فرش مربوط به مرحله‌ی آبکشی است که در آن باید شوینده به طور کامل از بین الیاف فرش خارج شود. اگر این مرحله با دقت انجام نشود و شوینده ریو فرش باقی بماند بعد از اینکه فرش خشک شود، رنگ آن تار و کدر می‌شود و درخشندگی یک فرش تمیز را نخواهد داشت.

قالیشوئی مرکزی کرج بیش از ۵۰ سال سابقه‌ی درخشان و موفق در شستن فرش دستبافت، ماشینی و تابلو فرش در کارنامه‌ی خود دارد. همچین تعرفه‌های شستشوی فرش در این قالیشوئی مناسب است و سفارشات را در زمان مقرر شده به مشتریان تحویل می‌دهد. به همین جهت توانسته رضایت مشتریان را جلب کند.

همچنین کسانی که از طریق سایت سفارشات خود را ثبت کنند می‌توانند از تخفیف‌های قالیشوئی مرکزی بهره‌مند شوند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.