ترمیم سوختگی فرش

ترمیم سوختگی فرش


فرش­ها در منازل ما همواره در معرض آسیب­های گوناگونی هستند. یکی از این آسیب­ها سوختن فرش است که به دلایل مختلفی در هر خانه­ای ممکن است رخ دهد. آیا سوختگی فرش جبران­پذیر است؟ می­توان قسمت­های سوخته فرش را به حالت اولیه برگرداند؟ آیا ترمیم فرش شامل ترمیم سوختگی فرش نیز می­شود؟ در این مطلب سعی خواهیم کرد مطالب بیشتری را در مورد رفع صدمات ناشی از سوختگی فرش در میان بگذاریم.

آیا سوختگی فرش جبران پذیر است؟

سوختگی فرش از صدمات شایع و رایج و در مواردی غیرقابل جبران به فرش، است. اگر سوختگی ابعاد کوچکتری از فرش را در بر گرفته باشد، می­توان تا حدودی به ترمیم و رفع آن پرداخت. منظور از ابعاد کوچک، ابعادی در حد ته یک استکان و آن هم به صورت سطحی است. در صورتی که عمق سوختگی  فرش به اندازه­ای باشد که به ریشه فرش رسیده و حتی آن را سوراخ کرده باشد، آسیب غیر بازگشتی به فرش وارد شده است.

سوختگی­هایی با ابعاد بزرگ که به راحتی در دید هستند، برای همیشه بر روی فرش باقی می مانند و از ارزش فرش خواهند کاست. اما همانطور که پیشتر اشاره شد در مورد سوختگی­های کوچک می توان با روش­های خاصی نسبت به ترمیم آن­ها اقدام نمود. در ادامه  با اشاره به نوع سوختگی فرش­ها، روش­های از بین بردن آثار سوختگی را نیز مرور خواهیم کرد.

همچنین بخوانید ….

شاید برای شما نیز پیش آمده است که بعد از شستوشوی فرش با بوی بد آن در محیط منزل مواجه شده باشید. دلیل بودی بد فرش کم یا بیش برای همگی آشکار است، مواردی همچون شستوشوی نامناسب، مواد شوینده نامرغوب و …

سوختگی با زغال

سوختگی فرش می­تواند بر اثر افتادن یا ریختن تکه­ای زغال بر روی فرش رخ دهد. در صورتی که  فرش شما ماشینی باشد و همچنین سوختگی در ابعاد و عمق کوچکتری رخ داده باشد، می­توان فرش را تا حدودی ترمیم کرد.

ترمیم سوختگی ناشی از اتو

سوختگی ناشی از اتو معمولا پرزهای قسمتی از  فرش را در یک جهت خوابانده و رنگ زرد بر روی آن باقی می­گذارد. اگر سوختگی سطحی باشد می توان با قرار دادن تکه­هایی از پیاز در محل سوختگی رنگ ناشی از سوختگی را از بین برد در غیر این صورت و عمیقتر بودن سوختگی باید فرش را به متخصصین رفوگری بسپارید.

سوختگی ناشی از قابلمه داغ

سوختگی­های ناشی از قابلمه داغ نیز معمولا اثری به رنگ زرد بر روی قالی به جا می­گذارد. برای ترمیم آن می­توان نوک پرزهای سوخته فرش را با قیچی کوتاه کرد و مقداری پرز هم رنگ با قسمت سوخته شده را از قسمت­های دیگر برداشته و در محل سوختگی قرارا دارد. البته این کار در کارگاه­های تخصصی ترمیم فرش به نحوه ظریف­تری انجام می­شود.

ترمیم سوختگی فرش

قالیشویی مرکزی

رفوگری فرش رشته­ای تخصصی است که امروزه توسط کارشناسان صنایع دستی فرش در مجموعه­های حرفه­ای قالیشویی فرش و کارگاه­های فرش ارائه می­شود. در همین راستا کارخانه قالیشویی مرکزی با بهره­مندی از همکاری کارشناسان مجرب در زمینه صنایع دستی فرش خدمات ترمیم و رفوگری فرش­های مستعمل، سوخته و آسیب دیده را با بهترین کیفیت برای ساکنین تمام نقاط البرز ارائه می­دهد.

می­توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.