طریقه شست و شوی فرش های عتیقه در منزل

شست و شوی فرش های عتیقه

شست و شوی فرش های عتیقه


طریقه شست و شوی فرش های عتیقه در منزل

برای شست و شوی فرش های عتیقه و گران قیمت در منزل باید نهایت دقت خود را به کار ببرید تا هیچگونه آسیبی به فرش وارد نشود. شستن فرش های عتیقه روش و قانون های خاص خودش را دارد که در صورت رعایت آن ها فرش عتیقه پس از شست و شو همانند روز های اولیه ی خود بوده و به هیچ عنوان کیفیت سابق خود را از دست نمی دهد اما اگر به نکاتی که در رابطه با شست و شوی فرش های عتیقه وجود دارند توجهی نشود به ساختار آن آسیب وارد شده و ظاهری نامناسب به خود می گیرد.

دریافت خدمات قالیشویی در کرج
۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰
۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶
سفارش آنلاین
روی لینک ها کلیک کنید

نکات مهم برای شستن فرش های عتیقه در منزل

۲ نکته در رابطه با شست و شوی فرش های عتیقه در منزل وجود دارد که باید پیش از اقدام به شست و شو به آن توجه کنید :

۱- غبارگیری قبل از شست و شو

قبل از شست و شوی فرش های عتیقه حتما باید آن ها را غبارگیری کرد البته این موضوع برای سایر فرش ها نیز صدق می کند اما درباره های فرش های عتیقه برای انجام این کار تاکید شده است. برای این کار می توانید فرش را برداشته و به خوبی تکان دهید تا گرد و غبار از روی آن زدوده شوند و یا اینکه از طریق چوبی ضرباتی بر روی فرش بزنید اما دقت داشته باشید که فرش های عتیقه به دلیل قدیمی بودنشان خیلی سریع دچار مشکلاتی مثل پارگی و … می شوند بنابراین هنگام ضربه زدن دقت داشته باشید تا از تمام قدرتتان برای این کار استفاده نکنید.

۲- توجه داشته باشید که فرش رنگش را پس نمی دهد

پیش از شستن فرش های عتیقه مطمئن شوید تا فرش رنگ پس نمی دهد چرا که اگر این اتفاق بیفتد آسیب جبران ناپذیری به فرش شما وارد می شود و به کلی ظاهر فرش را خراب می کند. تشخیص این موضوع کار سختی نیست و برای اینکه بدانید فرش رنگ