از بین بردن جای سوختگی مبل

از بین بردن جای سوختگی مبل


چگونه سوختگی مبل را از بین ببریم؟

سوختگی مبل از جمله مشکلاتی است که همه ی انسان ها در طول زندگی خود ممکن است با آن رو به رو شوند. سوختگی مبل ظاهر نامناسبی به مبل و نمای کلی منزل می بخشد بنابراین اگر با چنین مشکلی مواجه شدید بهتر است سریعا به دنبال راه کار هایی برای از بین بردن این مشکل باشید که البته ما در این مقاله قصد داریم شما را در رابطه با این موضوع یاری کنیم بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دریافت خدمات قالیشویی در کرج
۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰
۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶
سفارش آنلاین
روی لینک ها کلیک کنید

روش های از بین بردن سوختگی مبل

روش های متفاوتی برای از بین بردن سوختگی مبل وجود دارد که اکنون به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم اما پیش از بررسی این روش ها بهتر است این نکته را بدانید که قبل از آنکه هر یک از این روش ها را انجام دهید در ابتدا محل سوختگی مبل را از طریق یک مسواک و یا یک برس نرم بر روی سوختگی بکشید تا اگر خاکستری از جمله خاکستر قلیان ، سیگار و …. بر روی مبل وجود دارد از آن زدوده شود. از جمله راه های از بین بردن سوختگی مبل عبارتند از :

  1. می توان برای از بین بردن سوختگی مبل از مایع لباسشویی استفاده کرد به گونه ای که مایع ظرف شویی را تا حدی روی محل سوختگی مالش دهید تا لکه ی سوختگی در آن حل شود سپس با پارچه ای تمیز مایع را از روی مبل پاک کرده و با پارچه ی مرطوبی روی آن را بکشید تا کاملا پاک شود. پس از اتمام این مراحل درصورتی که هنوز هم لکه ای از سوختگی روی مبل دیده شود می توان از اکسیژن و یا پاک کننده ی کلر نیز برای از بین بردن سوختگی مبل استفاده کرد.
  2. اگر جای سوختگی مبل جزئی باشد به راحتی می توان با کمک یک تکه پنبه و کمی الکل آن را از بین ببرید. ابتدا قسمتی از مبل را که دچار سوختگی شده با الکل پاک کرده و سپس بعد از پاک کردن از طریق پنبه ای خیس روی آن ناحیه از سوختگی را بمالید تا لکه های سوختگی کاملا از بین بروند که البته اگر پنبه در دسترس ندارید می توان بجای آن از یک برس نرم استفاده کنید. اگر باز هم اثری از سوختگی بر روی مبل دیده شد می توان از آب اکسیژنه نیز استفاده کرد.
  3. یکی دیگر از روش های از بین بردن جای سوختگی مبل کمک گرفتن از ترکیب جوش شیرین و آب می باشد. این ترکیب را روی محلی از مبل که دچار سوختگی شده است قرار دهید و کمی اجازه دهید که خمیر کمی خشک شود و پس از آنکه خمیر خشک شد آن را برداشته و از طریق پارچه ای تمیز و مرطوب محل را کاملا پاک کنید.
  4. یکی دیگر از روش های از بین بردن سوختگی مبل استفاده از مخلوط آب و گلیسیرین می باشد چرا که این مخلوط کمک شایانی در از بین بردن جای سوختگی به شما می کند. از آب و گلیسیرین به اندازه ای مساوی برداشته و به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید پس از اینکه آب و گلیسیرین به خوبی با یکدیگر مخلوط شدند پارچه ای تمیز برداشته و آن پارچه را کاملا درون این مخلوط آغشته کنید و سپس پارچه ی آغشته به آب و گلیسیرین را روی قسمت یا قسمت هایی از مبل که دچار سوختگی شده است گذاشته و اجازه دهید پارچه ۱ الهی ۲ ساعت بر روی محل بماند ، پس از گذشت یک یا دو ساعت پارچه را برداشته و ابتدا محل را خشک کرده و سپس از طریق پارچه ی مرطوبی شروع به پاک کردن نمایید.
  5. از طریق شست و شو با براکس نیز می توان سوختگی مبل را از بین برد اما متاسفانه بسیاری از انسان ها نمی دانند که براکس چیست و برای از بین بردن جای سوختگی بسیار موثر می باشد. براکس نوعی ماده ی شیمیایی می باشد که بسیاری از اوقات برای از بین بردن جای سوختگی مبل به افراد پیشنهاد می شود. نحوه ی استفاده از این ماده ی شیمیایی به گونه ای می باشد که ۲ فنجان آب گرم را به همراه یک قاشق براکس مخلوط کرده و سپس ترکیب بدست آمده را از طریق پارچه ای روی محل سوختگی مالیده و پس از گذشت مدت کوتاهی ترکیب را از روی مبل به کمک یک دستمال یا پارچه ی تمیز و خشک پاک کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.