شستشوی فرش لاکی

شستشوی فرش لاکی


شستشوی فرش لاکی

یکی از رنگ‌های فرش دستبافت فرش لاکی است که با وجود قدیمی بودن بسیار پرطرفدار است. ویژگی اصلی فرش لاکی این است که رنگ‌دهی بالایی دارد. به همین دلیل شستشوی آن باید مطابق با روش‌های صحیح انجام شود. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را درباره شستشوی فرش لاکی بیان کنیم.

از کجا بفهمیم فرش لاکی رنگ پس می‌دهد؟

برای تشخیص میزان رنگ‌دهی فرش لاکی می‌توانید از یک دستمال سفید و تمیز استفاده کنید. برای این‌کار باید دستمال سفید را خیس کنید و روی فرش بکشید، اگر با کشیدن دستمال روی پرزهای فرش، دستمال رنگی شد می‌توانید متوجه شوید که میزان رنگ‌دهی الیاف فرش زیاد است و با شستشوی فرش احتمال خراب شدن رنگ فرش وجود دارد. پس لازم است هنگام شستشو نکاتی را رعایت کنید.

مراحل شستشوی فرش لاکی

اولین کار قبل از شستشوی فرش این است که آن را غبارگیری کنید. با استفاده جارو برقی و قدرت مکش بالا می‌توانید گرد و غبار لابه لای پرزهای فرش را تمیز کنید.

همچنین بخوانید ….

یکی از فرش‌های پر طرفدار در بازار فرش فرش‌های ترک هستند. این فرش‌ها رنگ بندی و طرح‌های متنوع و شاد دارند و برای دکوراسیون مدرن بسیار مناسب هستند. در صورتی‌که….

  • لکه‌برداری از روی فرش لاکی

برای اینکه فرش بعد از شستشو به خوبی تمیز شود باید لکه‌های آن را تمیز کنید. برای لکه برداری یک شوینده را با سرکه مخلوط کنید و یک تکه ابر را به این محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید تا به طور کامل محو شود.

  • شستن فرش لاکی با آب سرد

درصورتی‌که فرش لاکی را با آب گرم بشوئید احتمال رنگدهی و قاطی شدن رنگ‌های آن زیاد است. پس این نکته را همواره باید در نظر داشته باشید که فرش لاکی را با آب سرد بشوئید.

برای شستن فرش لاکی از شوینده‌هایی نظیر شامپو فرش، مایع ظرفشویی یا پودر لباسشویی دستی فاقد آنزیم استفاده کنید تا رنگ الیاف فرش خراب نشود. مواد قلیایی الیاف فرش لاکی را خراب می‌کند و باعث از دست رفتن کیفیت فرش می‌شود.

  • آبکشی فرش لاکی

بعد از شستشوی فرش باید در مرحله آبکشی با دقت زیادی شوینده را از فرش جدا کنید. برای این منظور بهتر است از پارو استفاده کنید تا شوینده‌ای بین پرزهای فرش باقی نماند و آب اضافی از بین پرزهای فرش خارج شود. اگر فرش لاکی را موقع آبکشی لوله کنید کیفیت فرش از دست می‌رود.

  • خشک کردن فرش لاکی

مهم‌ترین نکته برای خشک کردن فرش لاکی این است که آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید، زیرا این کار باعث از بین رفتن رنگ الیاف فرش می‌شود.

سپس فرش را در سایه پهن کنید و بعد از خشک شدن یک برس یا جارو را روی الیاف فرش و در جهت خواب فرش بکشید.

شستشوی فرش لاکی

بهترین راه برای حفظ کیفیت فرش لاکی این است که شستشوی آن را به  یک قالیشوئی معتبر بسپارید. قالیشوئی مرکزی کرج با سابقه‌ی طولانی و درخشان در شستشوی انواع فرش و به کارگیری ماشین آلات پیشرفته توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند و به عنوان بهترین قالیشوئی در کرج شناخته شود. اگر سفارشات خود را در سایت ثبت کنید می‌توانید برای دریافت خدمات تخفیف بگیرید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.