شستشوی و آبکشی خوشخواب

شستشوی و آبکشی خوشخواب


شستشوی و آبکشی خوشخواب چگونه است؟

استفاده‌ی روزانه از خوشخواب باعث کثیف شدن آن می‌شود. ما برای تمیز کردن خوشخواب و پیشگیری از بیماری‌های پوستی و تنفسی ناشی از کثیفی خوشخواب باید به صورت مرتب آن را شستشو کنیم. شستشو و خشک کردن خوشخواب در خانه و با شوینده‌های خانگی یا در قالیشویی قابل انجام است. اما باید برای شستشوی خانگی اصولی را رعایت کنیم.

اصول مهم در شستشوی خانگی خوشخواب

اگر می‌خواهید تشک خوشخواب را که کثیف شده است در خانه تمیز کنید ابتدا باید آن را لکه برداری کنید. یعنی اگر لکه‌ای مثل آب میوه، خوراکی یا حتی ادرار کودکان روی خوشخواب ریخته ابتدا آن را تمیز کنید. برای این کار یک دستمال را به شامپو آغشته کنید و روی لکه بمالید و آن را تمیز کنید. نباید دستمال زیاد خیس باشد چون موجب نفوذ آب داخل تشک می‌شود.

بعد از این‌که لکه‌های روی تشک خوشخواب را تمیز کردید می‌توانید تمام نواحی تشک را تمیز کنید. شستشوی تشک هم مانند لکه برداری است و باید با استفاده از یک دستمال تمیز و سفید یا یک تکه اسفنج انجام شود.

همچنین بخوانید ….

شستن کالای خواب مانند پتو و تشک برای پیشگیری از بیماریهای پوستی و قارچ اهمیت زیادی دارد. زیرا استفاده‌ی روزانه از پتو، تشک و بالش باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست روی رختخواب بریزد. همچنین…..

شوینده‌های مناسب برای شستشوی خوشخواب چیست؟

بهترین شوینده برای شستشوی خوشخواب شوینده‌هایی است که رنگ تشک را خراب نکند. به عنوان نمونه مایع لباسشویی یا شامپو فرش مناسب‌ترین شوینده‌ها هستند که موجب خراب شدن رنگ و کیفیت خوشخواب نمی‌شود.

برای استفاده یک ظرف را از آب پرکنید و داخل آن کمی مایع تمیز کننده بریزید. سپس دستمال را به این مایع آغشته کنید و بعد از فشردن آب آن روی تمام قسمت‌های تشک بکشید تا تمیز شود.

برای تمیز کردن خوشخواب به هیچ وجه از مواد اسیدی یا سفید کننده‌هایی مانند وایتکس استفاده نکنید. زیرا موجب از بین رفتن پارچه‌ی خوشخواب و تغییر کیفیت آن می‌شود. همچنین برای تمیز کردن حتماً باید از دستمال سفید استفاده کنید زیرا ممکن است رنگ پارچه‌های دیگر روی خوشخواب باقی بماند و آن را خراب کند.

شستشوی و آبکشی خوشخواب

نحوه‌ی خشک کردن تشک خوشخواب چگونه است؟

خشک کردن خوشخواب اهمیت زیادی دارد زیرا اگر به همان حالت خیسی باقی بماند تشک را خراب می‌کند.  خیس ماندن تشک باعث خراب شدن فنرهای تشک نیز می‌شود. اگر فقط یک قسمت لکه دار خوشخواب را تمیز کرده‌اید می‌توانید از سشوار برای خشک کردن آن استفاده کنید.

اما اگر تمام سطح خوشخواب را تمیز کرده‌اید باید آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا هم تشک را خشک کند و هم قارچ‌ها و میکروب‌ها را از بین ببرد.

شستشو و خشک کردن خوشخواب در کارخانه قالیشویی

درصورتی که مایل هستید کارهای شستشو و خشک کردن با سرعت بیشتری انجام شود و از خراب نشدن خوشخواب اطمینان داشته باشید باید این کار به قالیشویی بسپارید که شستشو را با دستگاه انجام می‌دهند. قالیشویی مرکزی کرج خشک کردن و شستشوی خوشخواب را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.