ویروس ها و باکتری های داخل فرش و مضرات آنها

ویروس ها و باکتری های داخل فرش و مضرات آنها


ویروس ها و باکتری های داخل فرش و مضرات آنها

ویروس ها و باکتری ها علاوه بر بدن ما روی فرش ها نیز وجود دارند و برخلاف بدن که باکتری های مفید برای فعالیت سالم برخی از بخش های بدن ضروری است، باکتری و ویروس ها روی فرش هیچ فایده ای ندارند و کاملا مضر هستند.

این باکتری ها و ویروس ها درون الیاف و تار و پود فرش قرار می گیرند و باعث مشکلات مختلفی می شوند. به همین دلیل بهتر است همیشه فرش های خانه خود را به خوبی شستشو داده و آن ها را تمیز کنید. در این مقاله نیز می خواهیم شما را با مضرات ویروس و باکتری های داخل فرش آشنا کنیم، به همین دلیل توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

مضرات ویروس و باکتری های داخل فرش

زمینه ساز بیماری های مختلف

ویروس ها و باکتری هایی که روی فرش وجود دارند می توانند به راحتی باعث بیماری و حساسیت های مختلف پوستی و تنفسی شده و تاثیرات منفی روی دستگاه تنفسی انسان مخصوصا افراد کم سن و سال و سالمند داشته باشند. همچنین پوست کودکان و نوزادان به دلیل حساس بودن ممکن است تحت تاثیر این باکتری ها و ویروس ها قرار بگیرند. به همین دلیل همیشه باید فرش های خود را تمیز کرده و به صورت مرتب آن ها را شستشو دهید.

همچنین بخوانید ….

بسیاری از افراد با چله کشی فرش و انواع آن آشنایی ندارند. در حالی که این مرحله نقشی مهم در کیفیت فرش دارد . ما در این مقاله آن را شرح داده‌ایم …

منتقل کردن ویروس و بیماری ها

باکتری ها و ویروس ها به آسانی به وسیله تماس گرفتن با وسایل و یا از افراد مختلف به همدیگر می توانند منتقل شوند. به همین دلیل باعث به خطر افتادن سلامتی انسان ها می شوند. به همین دلیل باید به تمیز بودن وسایل و همین طور فرش خانه خود دقت زیادی بکنید. همچنین نباید به صورت سطحی آن ها را تمیز کنید بلکه باید به صورت اصولی و عمیق این کار را انجام دهید تا از پخش شدن و انتقال ویروس و باکتری ها به دیگر نقاط و افراد جلوگیری کنید.

منبع آلودگی

فرش ها همیشه به دلایل مختلف سریعا کثیف شده و آلودگی، میکروب و گرد و غبارهای مختلف را جذب خود می کنند. این میکروب و ویروس ها با چشم مسلح دیده نمی شوند اما این به این معنی نیست که وجود ندارند، بلکه داخل الیاف و تار و پود فرش جا خوش کرده اند و باعث آلودگی و بیماری های مختلف می شوند.

در حالت کلی نیز بهتر است بدانید که ویروس و باکتری های روی فرش حداقل تا ۱۲ روز می توانند به زندگی خود در فرش ادامه دهند. به همین دلیل اهمیت شستشو و تمیز کردن عمیق فرش ها در این زمان مشخص می شود و باید سعی کنید با انجام دادن درست این کار از شر ویروس و باکتری ها خلاص شوید.

ویروس ها و باکتری های داخل فرش و مضرات آنها

ایجاد بوی بد

یکی از مهم ترین مضرات ویروس و باکتری های روی فرش، ایجاد بوی بد است. بوی بدی که به دلیل ویروس و باکتری ها از فرش ساطع می شود قطعا باعث مشکل شده و باعث آزار و دردسر افراد می شود. به طوری که اگر این بوی بد از بین نرود زندگی افراد خانواده با اختلال روبرو می شود.

سخن پایانی

باکتری و ویروس های روی فرش با این که جزو مشکلات رایج نیستند اما اگر وجود داشته باشند مشکلات و دردسرهای خاص خود را ایجاد می کنند. به همین دلیل برای سلامتی خود و افراد خانواده حتما تمیز کردن و شستشوی فرش را به طور صحیح انجام دهید. برای این کار باید از کارهایی رایجی مثل نظافت، شستشو و خشک کردن کمک گرفته و فرش را با شوینده و ضدعفونی کننده های مناسبی استفاده کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.