برای انجام هر کاری اصولی در نظر گرفته شده که اگر بر خلاف آن را انجام دهیم، کار یا مشکل روبرو شده یا نتیجه مطلوب را به همراه نخواهد داشت. شست و شوی فرش نیز از این قاعده مستثنی نیست. حال می خواهیم مشکلاتی که شست و شوی غیر اصولی برای ما ایجاد می کند را مرور کرده و بهترین راه حل را برای جلوگیری ارائه دهیم.

شست و شوی بیش از حد می تواند منجر به آسیب و پوسیدگی فرش و متلاشی شدن آن به مرور زمان شود. اسکراب کردن می تواند الیاف فرش را از بین برده و باعث ایجاد شکست شود. بهتر است فرش را زیاد نسابیده و برای لکه های مقاوم، در بازه های زمانی، شست و شو را تکرار کنید. برای اکثر لکه ها مهم است که شستشو و لکه برداری سریع انجام شده و اجازه نداد لکه روی فرش تثبیت شود. لکه های خیس می تواند منجر به بو گرفتن، پوسیدگی فرش یا رشد قارچ و کپک شود.

استفاده از مواد شوینده نا مناسب از نشستن فرش بدتر است. بسیاری برای تمیز کردن فرش از وایتکس استفاده می کنند که منجر به آسیب و حتی تغییر رنگ فرش می شود. استفاده از وایتکس به ویژه برای فرش دستباف به هیچ عنوان توصیه نمی شود. به ویژه اگر فرش شما دستباف پشمی و ابریشمی است، هرگز مواد شوینده قوی مانند وایتکس برای قالیشویی و شستشوی لکه استفاده نکنید. سفید کننده ها به الیاف پشم و ابریشم آسیب جدی وارد کرده و الیاف مذکور را کاملا خشک و سفت می نمایند.

تست کردن ماده شوینده قبل از شستشو بسیار مهم است و اگر با فرش ها و نوع شستشو های مناسب آشنا نیستید، حتما روی نقطه کوچکی از فرش از قبل قالیشویی تست نمایید. بهتر است نقطه نا مشخص باشد. اگر شوینده مناسب برای فرش هایتان را نمی شناسید، قبل از قالیشویی و شستشو با کارشناسان قالیشویی مرکزی تماس گرفته و از آن ها مشاوره بگیرید.

همچنین بخوانید ….

خاک گیری فرش یک امر ضروری برای بالا بردن عمر مفید فرش است. راه رفتن بر روی فرش و استفاده طولانی مدت از آن باعث می شود ذرات خاک و گرد و غبار به درون الیاف فرش نفوذ پیدا کنند. در صورتی که…..

برخی از پودر های ضدعفونی کننده می توانند در طول زمان به افزایش انعطاف پذیری منجر شوند و اگر جاروبرقی شما به اندازه کافی قوی نیست، از پودر های ضدعفونی کننده استفاده نکنید. دقت نمایید در هنگام تهیه پودر های ضدعفونی کننده، متناسب با فرش باشد. بعضی از ضدعفونی کننده های فرش می توانند روی رنگ فرش تاثیر نامطلوب بگذارد. در صورتی که دسترسی به پودر ضدعفونی کننده ندارید، از قالیشویی با خدمات ضدعفونی کردن فرش استفاده نمایید.

استفاده از مواد شیمیایی بسیار قوی برای از بین بردن لکه ها می تواند منجر به آسیب و پوسیدگی شود. عدم مراجعه به قالیشویی های مجاز برای شستشوی فرش بسیار خطرناک است. قالیشویی های مجاز و مورد تایید اتحادیه از قوانین تبعیت می کنند. قالیشویی های غیر مجاز با قیمت پایین تر، ممکن است از مواد بی کیفیت یا آب های تسویه نشده استفاده کنند.

استفاده از قالیشویی های سنتی به دلیل بیش از حد پارو زدن یا استفاده از تجهیزات کهنه و قدیمی می تواند منجر به پاره شدن و آسیب دیدن فرش شود.

برای جلوگیری از رخ ندادن مسائلی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، می توانید امر شست و شو را به قالیشویی مرکزی سپرده و فرش خود را مانند روز اول تحویل بگیرید. قالیشویی مرکزی در کرج با داشتن کادری مجرب و متخصص و تایید شده توسط اتحادیه، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.