رایج‌ترین ماده سفیدکننده، آب ژاول نام دارد. آب ژاول که در ایران به عنوان وایتکس شناخته می‌شود، محلولی مناسب گندزدایی، بو زدایی و همچنین سفیدکننده انواع پارچه، لباس و فرش است. یکی از مهم‌ترین مزایای آب ژاول، خاصیت ضدعفونی‌کننده آن است. بنابراین این محلول می‌تواند علاوه بر این که سفیدکننده است، برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف نیز استفاده شود.

اما معایب استفاده از آب ژاول چیست؟

آب ژاول می‌تواند چشم و پوست شما را تحریک کند. همچنین اگر به اشتباه آن را بنوشید باعث تهوع، معده درد و یا حتی مرگ خواهد شد. گرچه آب ژاول منفجرشدنی نیست، اما لایه ازون را هم تخریب می‌کند. اما یکی از بزرگ‌ترین معایب استفاده از آب ژاول در شستشوی فرش‌ها است.

همچنین بخوانید ….

فرش‌ها مستعد کثیف شدن هستند. بسیاری از ما روی فرش سفره پهن می‌کنیم و ترجیح می‌دهیم به صورت سنتی وعده‌های غذایی‌مان را روی زمین بخوریم. همین باعث کثیف شدن و چرب شدن فرش می‌شود. اولین موردی که ….

قالیشویی‌های نامعتبر فرش را با آب ژاول نابود می‌کنند

انتخاب نوع ماده شوینده می‌تواند نقش مهمی در چربی‌زدایی و درخشندگی فرش داشته باشد. بهترین مواد شوینده شامپو تگزافون آلمانی است که فقط توسط قالیشویی‌های معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برخی از قالیشویی‌های نامعتبر برای جلب کردن هرچه بیشتر رضایت مشتریان خود از مواد شوینده بسیار قوی مانند آب ژاول برای شستشوی کل فرش استفاده می‌کنند. گرچه آب ژاول تأثیر به سزایی در از بین بردن لکه‌ها از روی فرش دارد، اما شستشو با مواد شوینده قوی می‌تواند باعث پوسیدگی و از بین رفتن الیاف فرش شود. البته می‌توان از آب ژاول برای سفید کردن ریشه‌های فرش استفاده کرد. اگر ریشه‌های فرش شما به رنگ زرد درآمده، آب ژاول گزینه مناسبی برای بازگرداندن سفیدی به آن است. اما برای استفاده حتماً باید با نحوه استفاده از آن در شستشو آشنا شوید. در غیر این صورت نه تنها ریشه‌های فرش شما سفید نمی‌شود، بلکه نابود خواهد شد.

بنابراین تنها در صورتی که هیچ راهی برای سفید کردن فرش و لکه بری وجود نداشته باشد،‌ از آب ژاول و آن هم به صورت کاملاً اصولی استفاده خواهد شد تا خطر آسیب دیدن فرش به حداقل برسد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.