بهترین روش شستشوی فرش در خانه - قالیشویی مرکزی

بهترین روش شستشوی فرش در خانه


بهترین روش شستشوی فرش در خانه

فرش‌های کثیف و آلوده می‌توانند به‌جای زیبایی و راحتی، بوی نامطبوع و حساسیت‌های پوستی را در فضای خانه ایجاد کنند؛ بنابراین، بهترین روش شستشوی فرش در خانه، برای حفظ همیشگی زیبایی و تمیزی فرش‌ها بسیار مهم است.در این مقاله بهترین روش‌های شستشوی فرش در خانه را بررسی خواهیم کرد و روش‌های مختلفی را برای هر نوع فرش معرفی خواهیم کرد.

روش‌های شستشو فرش در خانه

از دیرباز تابه‌حال افراد از روش‌های مختلف برای شستن فرش‌هایشان در خانه استفاده می‌کردند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

شستشوی فرش با استفاده از روش شامپو کاری

شستشوی فرش با استفاده از روش شامپو کاری، یکی از روش‌های پرکاربرد و معمول شستشوی فرش است. این روش با استفاده از دستگاهی به نام شامپو کاری انجام می‌شود و برای فرش‌های بافت دستی مناسب است. در این روش، فرش با یک برس نرم، مانند برس سبک کفش، تمیز شده و سپس با استفاده از دستگاه شامپو کاری، به طور کامل شستشو داده می‌شود.

در این روش، شامپوی مخصوصی برای شستشوی فرش استفاده می‌شود که با ایجاد حباب‌های کوچک در داخل فرش، کثیفی و آلودگی‌ها را از فرش جدا کرده و به‌راحتی از فرش جدا می‌شوند. سپس با استفاده از دستگاه شامپو کاری، فرش با آب شستشو داده می‌شود و باعث حذف کامل شوینده و کثیفی‌های روی فرش می‌شود.

چله چیست؟

چله را به طور کلی فوندانسیون اصلی یک فرش می‌گویند. حتی اگر در زندگی‌تان تا کنون یک گره هم برای بافت قالی نزده باشید، به احتمال زیاد دار قالی را از نزدیک دیده‌اید. همان نخ‌هایی که به شکل عمودی در کنار هم قرار گرفته‌اند را چله گویند. اگر قصد بافت قالی دستبافت دارید نوع چله شما مهم است.

همچنین بخوانید ….

تمیز کردن فرش ابریشم به درستی و با روش صحیح، می‌تواند به حفظ زیبایی و عمر مفید فرش کمک کند. در این مقاله بهترین روش‌های شستشوی فرش ابریشم شامل شستشوی دستی، شستشوی حرفه‌ای، شستشوی خشک و شستشوی بخار بررسی شده و معرفی شده‌اند …

از مزایای این روش، دقت و کارایی بالا و نرخ خشک‌شدن فرش بسیار بالا است. همچنین، این روش برای فرش‌هایی که به دلیل جنس یا حساسیت به آب، نمی‌توانند با روش خشک‌شویی شستشو داده شوند، مناسب است. از طرفی، باید توجه داشت که این روش برای فرش‌هایی که به دلیل حساسیت به مواد شوینده، نمی‌توان از شوینده‌های شیمیایی استفاده کرد، مناسب نیست. همچنین، درصورتی‌که فرش شدت آلودگی شدیدی دارد، ممکن است نیاز به چندین بار شستشو باشد تا به طور کامل تمیز شود.

شستشوی فرش با استفاده از روش خشک‌شویی

شستشوی فرش با استفاده از روش خشک‌شویی، یکی از روش‌های پیشرفته شستشوی فرش است که برای فرش‌های بافت دستی و ماشینی مناسب است. در این روش، از پودر مخصوصی استفاده می‌شود که با پاشیده شدن بر روی فرش، کثیفی و آلودگی‌ها را از فرش جدا می‌کند. سپس با استفاده از دستگاه خشک‌شویی، فرش به طور کامل شستشو داده می‌شود و نرخ خشک‌شدن فرش نیز بسیار بالا است.

این روش برای فرش‌هایی که به دلیل جنس یا حساسیت به آب، نمی‌توانند با روش شامپو کاری شستشو داده شوند، مناسب است. همچنین این روش، برای فرش‌هایی که به دلیل سایز و حجم بزرگ، نمی‌توان آن‌ها را به آبکشی مناسب منتقل کرد، مناسب است. از مزایای این روش، سرعت، کارایی و کمترین مصرف آب و شوینده است.

بهترین روش شستشوی فرش در خانه - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش با استفاده از روش جاروکردن

شستشوی فرش با استفاده از روش جاروکردن، یکی از روش‌های سنتی شستشوی فرش است که در خانه می‌توان از آن استفاده کرد. در این روش، فرش با استفاده از جاروی برقی و برس‌های مناسب، تمیز شده و باعث حذف آلودگی و کثیفی‌ها می‌شود. این روش، برای فرش‌هایی که آلودگی شدیدی ندارند و فقط نیاز به تمیزکردن سطحی دارند، مناسب است. از مزایای این روش، سادگی و عدم نیاز به تجهیزات و شوینده است.

سخن پایانی

در نهایت، شستشوی فرش در خانه، یکی از کارهای مهم و ضروری برای حفظ همیشگی زیبایی و تمیزی فرش‌هاست. با توجه به نوع و جنس فرش، روش‌های مختلفی برای شستشوی آن‌ها وجود دارد. با انتخاب روش مناسب و استفاده از شوینده‌های مناسب، می‌توانید فرش‌های خود را بشویید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.