بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی - قالیشویی مرکزی

بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی


بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی

فرش‌ها با توجه به کاربری روزانه، به طور مداوم با آلودگی و کثیفی مواجه می‌شوند و نیاز به شستشو دارند. بااین‌حال، شستشوی فرش‌ها به‌صورت خانگی، ممکن است به دلیل عدم تجربه و ابزار نامناسب، با مشکلاتی همراه باشد؛ بنابراین، استفاده از خدمات قالیشویی به عنوان بهترین روش برای شستشوی فرش‌ها می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. در این مقاله بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی را بررسی خواهیم کرد.

بهترین روش‌های شستشو قالی

روش‌های مختلفی در قالیشویی‌ها برای شست‌وشو استفاده می‌کنند که در زیر به این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

همچنین بخوانید ….

قالیشویی مرکزی بهترین قالی‌شویی کرج برای شستن فرش در کرج محسوب می شود، این قالیشویی با تجربه و سابقه کاری بالا در حیطه قالیشویی جزو بهترین قالیشویی های کرج است …

شستشوی فرش با استفاده از روش شامپو کاری

شستشوی فرش با استفاده از روش شامپو کاری، یکی از روش‌های پرکاربرد و معمول شستشوی فرش است. این روش با استفاده از دستگاهی به نام شامپو کاری انجام می‌شود و برای فرش‌های بافت دستی مناسب است. در این روش، فرش با یک برس نرم، مانند برس سبک کفش، تمیز شده و سپس با استفاده از دستگاه شامپو کاری، به طور کامل شستشو داده می‌شود.

از مزایای این روش، دقت و کارایی بالا و نرخ خشک‌شدن فرش بسیار بالا است. همچنین، این روش برای فرش‌هایی که به دلیل جنس یا حساسیت به آب، نمی‌توانند با روش خشک‌شویی شستشو داده شوند، مناسب است. از طرفی، باید توجه داشت که این روش برای فرش‌هایی که به دلیل حساسیت به مواد شوینده، نمی‌توان از شوینده‌های شیمیایی استفاده کرد، مناسب نیست. همچنین، درصورتی‌که فرش شدت آلودگی شدیدی دارد، ممکن است نیاز به چندین بار شستشو باشد تا به طور کامل تمیز شود.

شستشوی فرش با استفاده از روش خشک‌شویی

شستشوی فرش با استفاده از روش خشک‌شویی، یکی از روش‌های پیشرفته شستشوی فرش است که برای فرش‌های بافت دستی و ماشینی مناسب است. در این روش، از پودر مخصوصی استفاده می‌شود که با پاشیده شدن بر روی فرش، کثیفی و آلودگی‌ها را از فرش جدا می‌کند. سپس با استفاده از دستگاه خشک‌شویی، فرش به طور کامل شستشو داده می‌شود و نرخ خشک‌شدن فرش نیز بسیار بالا است. این روش، برای فرش‌هایی که به دلیل سایز و حجم بزرگ، نمی‌توان آن‌ها را به آبکشی مناسب منتقل کرد، مناسب است.

از مزایای این روش، سرعت، کارایی و کمترین مصرف آب و انرژی است. همچنین، این روش برای شستشوی فرش‌هایی که به دلیل حساسیت به مواد شوینده، نمی‌توان از شوینده‌های شیمیایی استفاده کرد، مناسب است. از طرفی، باید توجه داشت که این روش برای فرش‌هایی که به دلیل شدت آلودگی شدید، نیاز به شستشوی عمیق دارند، مناسب نیست. در چنین مواردی، بهتر است از روش شامپو کاری استفاده کرد.

بهترین روش شستشوی فرش در قالیشویی - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش با استفاده از روش تراشه گیری

شستشوی فرش با استفاده از روش تراشه گیری، یکی از روش‌های پیشرفته و به‌روز شستشوی فرش است که برای فرش‌های چرمی و زبرا مناسب است. در این روش، با استفاده از دستگاهی به نام تراشه گیری، فرش به‌صورت خشک شستشو داده می‌شود. دستگاه تراشه گیری با ایجاد ارتعاشات مکانیکی، ذرات گردوخاک را از فرش جدا کرده و به‌راحتی از فرش جدا می‌شود. با استفاده از این روش، فرش به‌صورت سریع و کارآمد شستشو داده می‌شود و نرخ خشک‌شدن فرش نیز بسیار بالا است.

سخن پایانی

شستشوی فرش‌ها با استفاده از خدمات قالیشویی، بهترین روش برای حفظ کیفیت و طول عمر فرش‌هاست. با استفاده از روش‌های شامپو کاری، خشک‌شویی و تراشه گیری، قالیشویی می‌تواند فرش شما را به بهترین شکل شستشو داده و از کیفیت آن حفظ کند. دراین‌بین، قالیشویی مرکزی کرج با داشتن تجهیزات حرفه‌ای و تیمی مجرب از بهترین قالیشویی‌ها در کرج به شمار می‌رود و می‌توانید با اطمینان به این قالیشویی مراجعه کنید تا فرش شما به بهترین شکل شستشو داده شود.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.