اصول پهن کردن فرش در خانه

اصول پهن کردن فرش در خانه


شرایط پهن کردن فرش در خانه

شاید با خود بگویید که آیا پهن کردن فرش در خانه نیز شرایط و قوانین دارد؟ بله از آنجایی که فرش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ها بسیار مهم است، علاوه بر دقت به رنگ و طرح فرش، بایستی به چگونه و کجا پهن کردن آن نیز نهایت دقت را داشته باشید.

پیش از اقدام به خرید، فضای مناسب برای پهن کردن فرش را در نظر داشته باشید

بسیاری از علاقمندان فرش به هنگام مراجعه به بازار فرش فروشان به قدری محو تماشای طرح یک فرش می شوند که تناسب فرش مورد انتخاب با فضایی که قرار است آن را در آنجا پهن کنند را فراموش می کنند. با این کار نه تنها زیبایی فرش آنچنان که باید در منزل جلوه نمی کند بلکه دکوراسیون منزل بسیار شلخته و نامنظم به نظر می آید.

شرایط پهن کردن فرش در خانه

آیا فرش پهن شده باید زیر پایه های مبل را بپوشاند؟

برخی افراد در مورد پهن کردن فرش معتقدند که بایستی فرش پهن شده زیر تمام پایه های مبل و کاناپه ها را بگیرد. این یک قانون نیست و شما می توانید فرش خود را به شکل زیباتری هم پهن کنید؛ به گونه ای که هم مبل ها فاصله کافی از هم را داشته باشند و هم جلوه ظاهری دکوراسیون منزل زیبا باشد. شکل پیشنهادی ما بدین گونه است که پایه های جلوی مبل ها بر روی فرش قرار گیرد و پایه های عقب آنها بر روی زمین باشد. این حالت هم شیک تر و مدرن تر است و هم فرش زیبای شما در زیر اسباب و لوازم منزل نمی ماند و می توانید به بهترین صورت زیبایی آن را به نمایش بگذارید.

همچنین بخوانید ….

اصول جارو کردن فرش

برای شست و شوی فرش های عتیقه و گران قیمت در منزل باید نهایت دقت خود را به کار ببرید تا هیچگونه آسیبی به فرش وارد نشود. شستن فرش…

پهن کردن فرش های کوچک در وسط مبل ها

در مورد برخی فرش های کوچک یا قالیچه ها بیشتر افراد ترجیح می دهند پهن کردن فرش را به گونه ای انجام دهند که هیچ پایه مبلی بر روی آن قرار نگیرد. این شکل نیز زیبایی خاص خود را دارد و فرش شما را به طور کامل نمایان می کند.

به هنگام پهن کردن فرش فاصله آن از دیوارها چقدر باید باشد؟

برخی افراد در انتخاب و خرید فرش به اندازه فضای مورد نظر بی توجه بوده و فرش های بزرگتر از فضا را خریداری می کنند در این صورت بایستی از یک یا دو طرف فرش به بالای دیدار هدایت یا تا شود. تا کردن فرش می تواند موجب ایجاد شکستگی در آن شود و به بافت فرش و در نتیجه ارزش آن آسیب برساند. مناسب ترین فاصله فرش از دیوارها در مورد سالن های پذیرایی و اتاق های بزرگ ۵۰ سانتی متر و در مورد اتاق ها و فضاهای کوچک ۲۰ سانتی متر است.

پهن کردن فرش های کوچک در وسط مبل ها
پهن کردن فرش های کوچک در وسط مبل ها

آیا پهن کردن فرش در تمام فضای خالی کار درستی است؟

برخی افراد تمام اتاق ها و فضای خانه را فرش پهن می کنند و در بیشتر موارد فاصله مناسب بین فرش و دیوار را نیز رعایت نمی کنند. این کار یک کار اشتباه و دمده ای است. در تمام خانه های مدرن و شیک امروزی تمام فضاهای منزل با فرش پوشیده نیست و و همیشه اندازه فرش کوچک تر از فضا انتخاب میشود تا حداقل مقدار کمی از کفپوش منزل نیز مشخص باشد.

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.