چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ - قالیشویی مرکزی

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟


چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ این سؤالی است که ذهن تمام افرادی را که قصد دارند فرش و قالی خود را به یک قالیشویی بسپارند، به خود مشغول می‌کند. فرش‌ها دارایی‌های باارزشی هستند که خراب شدن، آسیب دیدن، تغییر رنگ دادن، زرد شدن، پوسیده شدن و پاره شدن آن آخرین چیزی است که هر صاحب‌خانه‌ای انتظار آن را می‌کشد.

با بیشتر شدن مشغله‌های زندگی و کاری، در کنار آپارتمانی شدن خانه‌ها و نبود زمان، فضا و امکانات کافی برای شستشوی فرش در خانه، بسیاری از افراد به‌ناچار فرش‌ها و قالی‌های خود را به قالیشویی‌ها می‌سپارند. متأسفانه اولین و در اغلب موارد، تنها فاکتوری که افراد در هنگام انتخاب قالیشویی به آن توجه می‌کنند، قیمت پایین‌تر و نزدیکی آدرس قالیشویی به منزلشان است. این اولین و بزرگ‌ترین اشتباهی است که می‌توانید مرتکب آن شوید.

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ پیدا کردن قالیشویی‌های معتبر و قابل اعتماد

بدون شک شستشوی فرش‌ها با قیمت مناسب و نزدیک بودن آدرس قالیشویی (که منجر به پایین آمدن قیمت خدمات، ایاب ذهاب و زمان بازگرداندن فرش‌ها به شما می‌شود) دو نمونه از فاکتورهای مهم در انتخاب یک قالیشویی خوب و مناسب است؛ اما باید به یک مورد مهم دیگر نیز دقت کنید.

قالیشویی اگر کار خود را به‌درستی انجام ندهد، می‌تواند بلاهای زیاد و غیرقابل جبرانی را به رنگ، بافت و الیاف فرش شما وارد کند. از انتخاب مواد شونده نامناسب بگیرید تا استفاده از روش‌های سنتی و نادرست، خیساندن و خشکاندن غیراصولی، عدم دقت، مهارت و تجربه کافی شویندگان و حمل‌کنندگان فرش و استفاده از تجهیزات و ابزار قدیمی و آسیب‌زا.

همچنین بخوانید ….

در این مطلب می خواهیم مشکلاتی که شست و شوی غیر اصولی برای ما ایجاد می کند را مرور کرده و بهترین راه حل را برای جلوگیری ارائه دهیم…

نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که قالیشویی‌ها نیز برای خود اتحادیه و صنف دارند. قوانینی را تصویب می‌کنند و یک قالیشویی برای اینکه بتواند در اتحادیه عضو شود، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارد. قالیشویی‌هایی که تحت نظر اتحادیه فعالیت می‌کنند، کیفیت کار قابل قبولی دارند، از مواد و تجهیزات مناسب و اصولی استفاده می‌کنند، قیمت و تعرفه‌های مشخصی دارند و از همه مهم‌تر، در صورت بروز تخلف و هرگونه نارضایتی مشتری، امکان ثبت شکایت و رسیدگی به مورد نارضایتی مشتری نیز وجود دارد.

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ برای این کار ابتدا وارد سایت اتحادیه صنف قالیشویی‌ها شوید و شهر و منطقه محل زندگی خود را انتخاب کنیم. سپس لیستی از قالیشویی‌های معتبر که تحت نظر اتحادیه و صنف فعالیت می‌کنند برای شما نمایش داده می‌شود. از بین قالی‌شویی‌های لیست شده نزدیک‌ترین مورد به منزل خود را انتخاب کرده و با آن‌ها تماس بگیرید.

این قالیشویی‌ها معتبر و معتمد هستند و از روش‌های اصولی، مواد شوینده استاندارد، افراد ماهر و آموزش‌دیده و تجهیزات به‌روز و درجه‌یک برای خیساندن، خشکاندن، شستشو و حمل‌ونقل فرش شما استفاده می‌کنند.

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ - قالیشویی مرکزی

ویژگی‌های نخ چله پنبه

درست مانند هر چیز دیگری در زندگی، یک فرش خوب با یک پایه و اساس خوب شروع می‌شود. مواد استفاده شده برای چله قالی تاثیر ذاتی بر استحکام و دوام فرش دارد. آن‌ها همچنین بر سفتی و نرمی فرش و ظرافت و زیبایی آن نیز تأثیر می‌گذارند.در تهیه پنبه از تکنیکی استفاده می‌شود که آن را براق‌تر می‌کند به طوری که شبیه ابریشم می‌شود و به این تکنیک مرسریز گویند.پنبه از گیاه پنبه به دست می‌آید، پس الیافی گیاهی و طبیعی است، ماده‌ای سازگار با محیط زیست که تولید آن ساده و فوق‌العاده کاربردی است. اکثر کشورهای تولیدکننده فرش نفیس خودشان تولید کننده پنبه هستند.

الیاف پنبه نرم و محکم هستند و رنگ پذیری بسیار خوبی دارند. این ویژگی‌ها، پنبه را به متریالی عالی برای بافت فرش و چله آن تبدیل می‌کند. چله پنبه در مقیاس بزرگ یا کوچک، قیمت زیادی ندارد و خیلی گران در نمی‌آید. هم چنین اگر از آن به عنوان نخ خامه هم استفاده شود، فرآیندهایی مانند تمیز کردن، تاباندن، رنگ کردن و بسته‌بندی هم نسبتاً ارزان هستند. اما اگر بخواهیم الیاف پنبه را با الیاف مصنوعی مقایسه کنیم، کمی گران‌تر به نظر می‌رسند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.