چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟ - قالیشویی مرکزی

چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟


چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟

لکه بستنی یکی از لکه های سخت روی فرش است که به دلیل ماهیت پروتئینی که دارد اگر به طور مناسب تمیز نشود باعث ماندگاری لکه شده و ظاهر فرش را خراب می کند. اگر لکه بستنی به سرعت تمیز نشده و تبدیل به لکه کهنه شود حتی قالیشویی ها نیز نمی توانند به راحتی این لکه را پاک کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر لکه بستنی روی فرش ایجاد شود سرعت عمل داشته و سریعا شروع به تمیز کردن این لکه کنید.

پاک کردن این لکه از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر ماندگار شود باعث کاهش زیبایی و جذابیت فرش خواهد شد. در ادامه در این مقاله در نظر داریم شما را با روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

بهترین روش های تمیز کردن بستنی از روی فرش

برای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش، ابتدا بهتر است بر اساس عمر لکه اقدام به این کار کنید. در این بخش شما را با نحوه پاک کردن لکه بستنی جدید و قدیمی آشنا می کنیم.

روش پاک کردن لکه جدید بستنی

یک دستمال تمیز را با مقداری آب سر یا آب گازدار خیس کنید و بعد از آن لکه بستنی روی فرش تا جایی که ممکن است با این دستمال آبکشی کنید. موقعی که رنگ بستنی جذب دستمال شد می توانید آن را بشویید و سپس با یک دستمال خشک اقدام به پاک کردن محل لکه کنید.

همچنین بخوانید ….

هنگامی که یک لکه روی فرش ایجاد شوید باید سریعا اقدام به پاک کردن آن کنید در غیر این صورت ممکن است مشکلات تازه و همیشگی برای فرش ایجاد شود. در ادامه در نظر داریم شما را با چرایی پاک کردن سریع لکه های روی فرش آشنا کنیم…

بهترین روش های پاک کردن لکه قدیمی بستنی

برای لکه های بستنی که در همان لحظه ایجاد پاک نشده و تبدیل به لکه های قدیمی و کهنه شده اند. می توانید از روش های کاربردی زیر استفاده کنید.

بوراکس

در این روش در یک فنجان آب نیم قاشق غذاخوری بوراکس را ترکیب کنید. ترکیب حاصل شده را روی محل لکه ریخته و بعد از گذشت مدت زمان مناسبی آن را با یک دستمال خشک تمیز کنید. اگر لکه به طور کامل از بین نرفت می توانید این روند را تا زمان حذف لکه تکرار کنید.

فوم اصلاح

در این روش کمی از فوم اصلاح را روی لکه بستنی بمالید و آن را با کمک مسواک بلا استفاده به آرامی روی فرش پخش کنید. بعد از گذشت چند دقیقه، محل لکه را با یک دستمال خیس پاک کنید و سپس آن را خشک کنید. این روش را می توانید تا زمان از بین رفتن لکه تکرار کنید.

چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟ - قالیشویی مرکزی

آمونیاک

آخرین روش برای حذف لکه های بسیار سخت و قدیمی است که در این روش باید از آمونیاک استفاده کنید. برای این کار نیم قاشق غذاخوری آمونیاک را در یک فنجان ترکیب کرده و سپس با استفاده از اسفنج آغشته به این ترکیب محل لکه را تمیز کنید. بعد از پاک شدن لکه نیز با استفاده از دستمال خشک شروع به پاک کردن لکه کنید.

سخن پایانی

لکه بستنی یکی از لکه های رایج روی فرش است که ممکن است حداقل یک بار روی فرش ریخته شود. احتمال ایجاد این لکه برای خانواده هایی که دارای کودکان خردسال هستند حتی بالاتر نیز است.

این لکه نیز مثل لکه های دیگر روش پاک کردن خاص خود را دارد که بهتر است از روش های مخصوص آن استفاده کنید. در این مقاله نیز شما را با روش پاک کردن لکه بستنی از روی فرش آشنا کنیم. شما می توانید یکی از این روش ها را بر اساس جدید یا قدیمی بودن لکه انتخاب کرده و استفاده کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.