شستشوی فرش در محله و قالیشوئی - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش در محله و قالیشوئی


شستشوی فرش در محل و قالیشوئی چه تفاوتی با هم دارد؟

شستشوی فرش‌های دستبافت و ماشینی یکی از کارهای نظافتی منزل است که موجب حفظ سلامت ساکنین و جلوگیر از ایجاد بیماری‌های تنفسی و پوستی می‌شود. از طرف دیگر تمیز نکردن فرش‌ها می‌تواند موجب آسیب به فرش و از بین رفتن کیفیت آن شود. پس در ضرورت انجام آن هیج شکی نیست. در این مطلب می‌خواهیم دو شیوه از شستشوی فرش در محل و قالیشوئی را با هم مقایسه کنیم.

شستشوی فرش در محل چیست؟

در این روش بدون اینکه فرش‌ها را از منزل جمع کنید و آن‌ها را به قالیشوئی انتقال دهید، می‌توانید کارهای لکه‌برداری و شستشو را انجام دهید. در این روش کارکنان با مهارت قالیشوئی از ابزارها و دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌کنند و آن را به منزل شما می‌آورند.
ابتدا با استفاده از ابزارهای تخصصی سطح فرش غبار گیری می‌شود. چون اگر این کار انجام نشود، رنگ فرش کدر می‌شود. سپس با استفاده از شوینده‌های نانو لکه‌های روی فرش از بین می‌رود. همچنین از بخار برای تمیز کردن لکه‌های فرش استفاده می‌شود، در نهایت با استفاده از دستگاه مکش رطوبت یا شوینده‌ای که بین الیاف گیر کرده از لابه لای پرزهای فرش جدا می‌شود و الیاف آن خشک می‌شود. در این روش نیازی به جابه‌جایی یا حمل و نقل فرش‌ها وجود ندارد.

همچنین بخوانید ….

در بیش‌تر محیط‌های اداری، سالن‌های همایش، نمایشگاه و غیره برای پوشش زمین از موکت استفاده می‌کنند. این موکت‌ها به دلایل رفت‌وآمد زیاد و دیگر مسائل در طول زمان دچار کثیفی و….

شستشوی فرش در قالیشوئی چگونه انجام می‌شود؟

برای شستن فرش در قالیشوئی شرایط کاملاً متفاوت است. در این روش بعد از غبارگیری فرش به کامل خیس می‌شوند و با استفاده از شوینده تمام قسمت‌های آن شسته می‌شود. پس آب به تمام قسمت‌های فرش نفوذ می‌کند و لازم است بعد از پایان کار فرش به طور کامل آبگیری شود.
بعد آبگیری فرش به گرمخانه انتقال داده می‌شود تا حرارت محیط الیاف آن را خشک کند.
با این توضیحات مشخص می‌شود، روش شستشو در محل با شستشو در قالیشوئی کاملاً متفاوت است.

تفاوت مصرف انرژی در شستشوی فرش در محل و قالیشوئی

وقتی فرش در محل شسته شود، نیازی به مصرف آب زیادی برای شستن یا آبکشی فرش وجود ندارد. از طرف دیگر چون فرش به طور کامل خیس نشده انرژی زیادی هم برای خشک کردن آن لازم نداریم. پس این دو شیوه در مصرف انرژی تفاوت‌های زیادی دارند.

شستشوی فرش در محله و قالیشوئی - قالیشویی مرکزی

تفاوت مدت زمان شستشوی فرش در محل و قالیشوئی

مدت زمان مورد نیاز برای شستن فرش در محل بسیار کمتر از شستشوی فرش در قالیشوئی است. پس اگر عجله دارید یا اینکه فرش‌های منزل شما خیلی کثیف نیست می‌توانید فرش‌ها را در محل بشوئید.

معرفی یک قالیشوئی معتبر برای شستن فرش

قالیشوئی مرکزی کرج کارکنان با تجربه دارد و از دستگاه‌ها و ابزارهای تخصصی و پیشرفته برای شستن فرش‌ها استفاده می‌کند. این قالیشوئی سفارشات را به موقع به مشتریان تحویل می‌دهد و از آن‌ها هزینه‌های معقول و منطقی دریافت می‌کند. می‌توانید سفارشات را در سایت ثبت کنید و از تخفیف‌های ویژه این کارخانه استفاده کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.