نظافت و تمیز کردن فرش با استفاده از شامپو فرش

نظافت و تمیز کردن فرش با استفاده از شامپو فرش


راهنمای نظافت و تمیز کردن فرش

در دنیای آپارتمان نشینی امروز دیگر کمتر کسی را می توان یافت که نظافت و تمیز کردن فرش را در منزل انجام دهد و غالبا افراد این کار را به عهده مراکز قالیشویی می گذارند. کادر مخصوص جمع آوری این مراکز در محل حاضر و فرش را به صورت اصولی جمع آوری و به قالیشویی منتقل و پس از شستشو فرش تمیز را به صورت بسته بندی شده به محل باز می گردانند.
با این همه داشتن اطلاعاتی در مورد نظافت و تمیز کردن فرش به خصوص برای خانم های خانه دار می تواند مفید باشد در این متن قصد داریم برخی طلایی در این مورد را به اطلاع علاقمندان برسانیم.

راهنمای نظافت و تمیز کردن فرش

نظافت و تمیز کردن فرش با استفاده از برخی مواد تمیز کننده خانگی

– جوش شیرین:

نظافت و تمیز کردن فرش با استفاده از برخی مواد تمیز کننده خانگی- جوش شیرین
شاید تا به حال مطالب زیادی در مورد خاصیت چربی زدایی و تمیز کنندگی جوش شیرین شنیده باشید. این ماده در مورد لکه های فرش نیز به طور معجزه آسایی مفید عمل می کند. برای این کار مقداری جوش شیرین بر روی لکه ایجاد شده بپاشید و حدود نیم ساعت منتظر مانده و سپس آن را با جاروبرقی جمع کنید. همچنین از ترکیب جوش شیرین همراه با سرکه سفید نیز برای نظافت و تمیز کردن فرش های خود می توانید استفاده کنید.

تمیز کردن فرش با استفاده از برخی مواد تمیز کننده خانگی
تمیز کردن فرش با استفاده از برخی مواد تمیز کننده خانگی

– نمک:

نمک نیز که خود به نوعی معجزه طبیعت محسوب می شود می تواند برای پاک کردن انواع لکه ها از روی فرش مورد استفاده قرار گیرد. برای این کار تهیه خمیر نمکی با استفاده از نمک و سرکه می تواند بهترین نتیجه را به نمایش بگذارد. خمیر تهیه شده را بر روی قرار دهید و پس از جذب لکه توسط نمک، با یک دستمال مرطوب محل را تمیز کنید. در مورد استفاده از این نظافت کننده خانگی نیز جارو کردن محل پس از خشک شدن آن برای مکش ذرات نمک باقی مانده در میان الیاف فرش ضروری است.

همچنین بخوانید ….

طریقه شست و شوی فرش های عتیقه در منزل

برای شست و شوی فرش های عتیقه و گران قیمت در منزل باید نهایت دقت خود را به کار ببرید تا هیچگونه آسیبی به فرش وارد نشود. شستن فرش…

نظافت و تمیز کردن فرش با استفاده از شامپو فرش

استفاده از شامپو فرش گزینه ای است که بسیاری از افراد برای نظافت و تمیز کردن فرش های خود از آن استفاده می کنند. ترکیب مواد شیمیایی شامپو فرش بایستی به گونه ای باشد که هیچ گونه آسیبی به بافت فرش و الیاف آن وارد نکند.
بهترین روش برای استفاده از شامپو فرش جهت نظافت و تمیز کردن فرش ساخت محلول شامپو فرش با مقدار مناسبی آب است که این محلول را می توان توسط یک اسفنج برای تمیز کردن محل مورد نظر به کار برد. پس از این کار محل را با یک دستمال نم دار با قدرت جذب بالا می توان از کف و آلودگی ها حل شده در ماده شوینده تمیز کرد.

سخن پایانی

آنچه که در مورد اصول نظافت و تمیز کردن قالی و فرش های شما حائز اهمیت است عدم آسیب به بافت فرش و حفظ و بازگردانی شادابی و زیبایی به رنگ های آن است. همچنین در مورد ریختن هر گونه مواد غذایی، نوشیدنی، چسب ها و غیره روی فرش دقت داشته باشید که پاک کردن یک لکه مرطوب و تازه می تواند بسیار راحت تر از پاک کردن یک لکه خشک و سفت شده از روی آن باشد. پس در اسرع وقت اقدام به پاک کردن لکه ها توسط روش های اصولی مربوطه که در مقالات قبلی به آنها اشاره کرده ایم نمایید تا لکه بر روی فرش تثبیت نشده و اثری از آن باقی نماند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.