گرانی ها چه بر سر قالیشویی ها آورده است؟

قالیشویی

قالیشویی


گرانی ها چه بر سر قالیشویی ها آورده است؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مسائل و مشکلات قالیشویی ها را توضیح دهیم باید از یک جمله کمک بگیریم. گرانی دلار، تحریم باعث گرانی برق و افزایش قیمت دستمزد کارگران و همچنین گران تمام شدن خرید و تعمیر ماشین آلات شست و شو و خشک کن فرش شده است. اما این جمله ی خلاصه نمی تواند به طور عمده توضیح دهید که چرا نیاز است که قیمت شست و شوی فرش مقداری بالا برود. در این متن سعی کرده ایم دلایلی برای رشد قیمت ارائه خدمات شست و شوی فرش ارائه دهیم.

دریافت خدمات قالیشویی در کرج
۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰
۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶
سفارش آنلاین
روی لینک ها کلیک کنید

چرا قیمت خدمات شست و شو در قالیشویی ها افزایش یافته است؟

۱٫ افزایش نرخ ارز و بی ارزش شدن ریال

شاید به این موضوع فکر کنید که دلار ارتباطی با قالیشویی و خدمات آن ندارد اما برای دیدن ارتباط باید دیدی دقیق و تیز داشته باشید. زمانی که دلار با افزایش قیمت مواجه می شود، مواد لازم برای ارائه خدمات دچار نوسان می شود. ممکن است یک کالا روز بعد با قیمت دو برابر عرضه شود. در چنین بازار بی ثباتی متعادل نگه داشتن قیمت خدمات و دخل و خرج یک ارائه دهنده خدمات، بسیار دشوار است.

۲٫ گرانی تعمیر ماشین آلات شست و شوی فرش

با توجه به تحریم ها تهیه قطعات برای ماشین های شست و شو بسیار دشوار است. همین امر سبب می شود که صاحبان قالیشویی ها به قطعات چینی و ارزان رو بیاورند که در دوره های زمانی کوتاه دوباره خراب و فرسوده می شوند و یا با هزینه های زیاد قطعه ی اصل را پیدا کنند. در صورت عدم وجود قطعات اصلی مشکلات جدید نیز آغاز می شود و این خود یک ضربه به این کسب و کار است.

۳٫ افزایش هزینه ی رهن و اجاره زمین و ملک

رشد بی سابقه ی قیمت زمین و مسکن سبب شده است هزاران نفر برای تهیه اجاره ی خانه ی خود با مشکل رو به رو شوند. در این میان صاحبین کسب و کار با رشد قیمت ها و همچنین بحران کرونا در تنگنایی وحشتناک گرفتار شده اند.رشد این هزینه نیز باعث ر