قالیشویی

قالیشویی


گرانی ها چه بر سر قالیشویی ها آورده است؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مسائل و مشکلات قالیشویی ها را توضیح دهیم باید از یک جمله کمک بگیریم. گرانی دلار، تحریم باعث گرانی برق و افزایش قیمت دستمزد کارگران و همچنین گران تمام شدن خرید و تعمیر ماشین آلات شست و شو و خشک کن فرش شده است. اما این جمله ی خلاصه نمی تواند به طور عمده توضیح دهید که چرا نیاز است که قیمت شست و شوی فرش مقداری بالا برود. در این متن سعی کرده ایم دلایلی برای رشد قیمت ارائه خدمات شست و شوی فرش ارائه دهیم.

دریافت خدمات قالیشویی در کرج
۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰
۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶
سفارش آنلاین
روی لینک ها کلیک کنید

چرا قیمت خدمات شست و شو در قالیشویی ها افزایش یافته است؟

۱٫ افزایش نرخ ارز و بی ارزش شدن ریال

شاید به این موضوع فکر کنید که دلار ارتباطی با قالیشویی و خدمات آن ندارد اما برای دیدن ارتباط باید دیدی دقیق و تیز داشته باشید. زمانی که دلار با افزایش قیمت مواجه می شود، مواد لازم برای ارائه خدمات دچار نوسان می شود. ممکن است یک کالا روز بعد با قیمت دو برابر عرضه شود. در چنین بازار بی ثباتی متعادل نگه داشتن قیمت خدمات و دخل و خرج یک ارائه دهنده خدمات، بسیار دشوار است.

۲٫ گرانی تعمیر ماشین آلات شست و شوی فرش

با توجه به تحریم ها تهیه قطعات برای ماشین های شست و شو بسیار دشوار است. همین امر سبب می شود که صاحبان قالیشویی ها به قطعات چینی و ارزان رو بیاورند که در دوره های زمانی کوتاه دوباره خراب و فرسوده می شوند و یا با هزینه های زیاد قطعه ی اصل را پیدا کنند. در صورت عدم وجود قطعات اصلی مشکلات جدید نیز آغاز می شود و این خود یک ضربه به این کسب و کار است.

۳٫ افزایش هزینه ی رهن و اجاره زمین و ملک

رشد بی سابقه ی قیمت زمین و مسکن سبب شده است هزاران نفر برای تهیه اجاره ی خانه ی خود با مشکل رو به رو شوند. در این میان صاحبین کسب و کار با رشد قیمت ها و همچنین بحران کرونا در تنگنایی وحشتناک گرفتار شده اند.رشد این هزینه نیز باعث رشد قیمت خدمات در این شاخه شده است.

۴٫ افزایش دستمزد کارگران

کارگران یکی از کار های تخصصی در قالیشویی ها را انجام می دهند. از آنجا که مهارت ها و تجارت یک کارگر قابل انتقال نیست، اکثر صاحبین این کسب و کار ترجیح می دهند تا کارگران ثابتی داشته باشند. نگه داشتن کارگران ثابت نیز نیازمند افزایش حقوق است و همین امر در کنار رکود تورمی بازار وزنی سنگین بر روی دوش صاحبان این کسب و کار است.

۵٫ قیمت بالای ماشین آلات برای شروع کار

اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد شروع این کار را دارید باید بدانید که هزینه خرید ماشین آلات حرفه ای برای شروع کار بسیار گزاف است. همچنین تهدید خرابی و فرسودگی نیز وجود دارد. باید تمام این هزینه ها را محاسبه کنید.

۶٫ تامین مخارج برق

گران شدن خدماتی مانند برق و حق آب نیز در قالیشویی ها مشکلی خاص است. ان کسب و کار ها برای ادامه ی حیات خود نیازمند انرژی هستند و همین امر گاهی باعث مشکلات در به تعادل رساندن دخل و خرج می شود.

 

آیا خدمات قالیشویی همچنان مقرون به صرفه است؟

پاسخ این پرسش بله است. شما با استفاده از خدمات قالیشویی ها مانع هدر رفتن آب شرب می شوید. همچنین با توجه به خستگی های روزانه نیاز به صرف انرژی زیادی ندارید. با توجه به زندگی آپارتمان نشینی و نبود فضای کافی برای شست و شو فرش ها عاقلانه ترین گزینه سپردن فرش ها به متخصصان شست و شو است.

با استفاده از خدمات حرفه ای شست و شو شما می توانید در کنار یک شست و شوی مناسب و استاندارد از فرش های خود بهترین محافظت را به عمل بیاورید. پس وقت پر ارزش خود را در کنار خانواده بگذرانید و با کودکانتان تفریح کنید. کار را به حرفه ای ها بسپارید و مطمئن باشید که خدماتی مطلوب دریافت خواهید کرد.

با توجه به صحبت های گفته شده مزایای استفاده از خدمات شست و شوی فرش عبارتند از:

  1. هدر ندادن آب شرب و خالی نشدن سد ها
  2. هدر ندادن انرژی
  3. مراقبت از زمان های بودن در خانواده و تفریح با آن ها
  4. دریافت بهترین خدمات شست و شو شامل شست و شوی عمقی و حفاظت از تار و پود فرش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.