در مرحله خشک کردن فرش، آب در فرش تبخیر شده و فرش بطور کامل خشک می شود که این مرحله مهمترین مرحله در قالیشویی است زیرا اگر این کار اشتباه انجام شود، باعث دویدن رنگ در فرش های دستباف و ایجاد لکه های زرد در فرش های ماشینی می شود. همینطور باعث چروک شدن فرش می شود. وجود گرمخانه قالیشویی از این نظر دارای اهمیت است که زمانی که تمامی مراحل شستشوی فرش طی می شود، گزاخانه قالیشویی آخرین مرحله ای است که فرش به آن وارد شده و سپس به دست صاحبان خود می رسد. گرمخانه ها معمولا بسته به ظرفیتی که دارند، دارای کاربرد های متفاوتی نیز هستند و غالبا در قسمت انتهایی قالیشویی قرار داده می شوند. در ادامه به مزایای این گرمخانه ها خواهیم پرداخت.

گرمخانه گازی چیست؟

گرمخانه گازی اتاقک کاملا بسته ای است که دارای تونل هوایی بوده و فرش ها به صورت طبقاتی چیدمان می شوند و با استفاده از هیتر و مشعل گازی با حرارت دهی خشک می شوند که در مسیر سنسور های اندازه گیری رطوبت و دما برای کنترل عملکرد تعبیه شده است.

همچنین بخوانید ….

خاک گیری فرش یک امر ضروری برای بالا بردن عمر مفید فرش است. راه رفتن بر روی فرش و استفاده طولانی مدت از آن باعث می شود ذرات خاک و گرد و غبار به درون الیاف فرش نفوذ پیدا کنند….

دلیل اهمیت گرمخانه قالیشویی

به دلیل شهر نشین شدن افراد و نیاز آن ها به نظافت منزل و دسترسی به قالیشویی، تعداد افرادی که به خدمات آن ها نیاز دارند نیز افزایش یافته است. در نتیجه ممکن است شما تبلیغ های متفاوتی از قالیشویی های مختلف را در سطح شهر مشاهده کنید. اما نکته ای که در این باره وجود دارد این است که هنگام انتخاب آن ها دقت داشته باشید که قالیشویی مد نظر شما حتما دارای وسایل و تجهیزات مناسب برای این کار، از جمله گرمخانه قالیشویی باشد.

این بخش از قالیشویی را می توان یکی از ضروری ترین و گران ترین بخش ها دانست که هر قالیشویی نمی تواند آن را داشته باشد. در نتیجه زمانی که یک قالیشویی را برای شستن فرش های خود انتخاب می کنید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که قالیشویی مورد نظر شما از هر نظر تجهیز باشد مخصوصا از نظر داشتن گرمخانه.

فرش ها را زمانی به این بهش می آورند که کار آب گیری آن ها با استفاده از دستگاه های مخصوص این کار که یکی از آن ها دستگاه های لوله کن است، تمام شده باشد. در این بخش برای خشک شدن بهتر قالی آن ها را آویزان می کنند. گذشته از آویزان کردن آن ها، توربین های بادی و سایر دستگاه هایی که گرما را با قدرت بالایی تولید می کنند، استفاده می شود. در نهایت، تمامی این کار ها باعث می شود رطوبت موجود بر روی فرش ها به صورت کامل از بین برود.

بسیاری از قالیشویی ها وجود دارند که از مدل اتوماتیک گرمخانه برای قالیشویی خود استفاده می کنند. از مزایای این نوع گرمخانه قالیشویی می توان به این نکته اشاره کرد که بعد از اتمام خشک کردن فرش ها، آن ها را لوله کرده و برای تحویل دادن آماده می کند.

مزایای خشک کردن فرش ها در قسمت گرمخانه قالیشویی زمانی که در قالیشویی ها از گرمخانه برای خشک کردن استفاده می شود، باعث می شود که به بافت فرش آسیبی وارد نشده و از مواردی تحت عنوان کپک زدن و قارچ زدن فرش ها که به دلیل مرطوب بودن نسبی آن ها به وجود می آید، جلوگیری شود.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.