همه چیز درباره فرش دستبافت گونه - قالیشویی مرکزی

همه چیز درباره فرش دستبافت گونه


فرش دستبافت گونه چیست؟

فرش ماشینی جزو کالاهای محبوب و پرطرفدار است که توانسته جایگزین مناسبی برای فرش‌های گران قیمت دستبافت باشد. یکی از انواع فرش ماشینی که شباهت بسیاری به فرش دستبافت دارد، فرش دستبافت گونه است که ویژگی‌های آن را در این مطلب بررسی می‌کنیم. اگر علاقه‌مند هستید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید، این مطلب را تا آخر بخوانید.

۱. تراکم و شانه فرش دستبافت گونه

تراکم و شانه فرش از ویژگی‌های مهمی است که تعیین کننده ارزش و قیمت فرش است و می‌تواند بر ماندگاری و دوام آن تاثیرگذار باشد. بالا بودن تراکم فرش به معنای این است که فشردگی و وزن آن بیشتر است و فرش کیفیت بهتری دارد.از طرف دیگر بالا بودن شانه فرش به معنای این است که طرح فرش ریزبافت است و با دقت بالاتری بافته شده است.

اگر دو فرش دستبافت و ماشینی با کیفیت‌های متفاوت را با هم مقایسه کنید متوجه تفاوت وضوح طرح‌های آن‌ها می‌شوید و می‌توانید جزئیات فرش‌ها را با هم مقایسه کنید.بنابراین یکی از عوامل مهمی که در ارزش‌گذاری فرش‌ها تاثیر دارد و باعث قیمت‌های متفاوت آن‌ها می‌شود، میزان تراکم و شانه فرش است.

همچنین بخوانید ….

فرش های دستبافت از زمان های قدیم جایگاه خاصی را در دنیا دارند. گونه های مختلفی از فرش دستبافت بر اساس معیارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید…

کسانی که بودجه کافی برای خرید فرش دستبافت نداشته باشند و کیفیت فرش‌های ماشینی معمولی مورد پسند آن‌ها نباشد، می‌توانند فرش دستبافت گونه با فرش دستبافت نما تهیه کنند. بالا بودن تراکم و شانه فرش‌های دستبافت گونه باعث می‌شود، شباهت آن‌ها به فرش‌های دستبافت بیشتر شود؛ به‌طوری که تشخیص فرش‌ها دستبافت گونه و فرش دستبافت سخت شود.

۲. تفاوت شکل گره‌های فرش دستبافت گونه با فرش‌های ماشینی

برای بررسی دقیق تفاوت‌های فرش دستبافت گونه با فرش‌های ماشینی، باید به تفاوت شکل گره‌های آن‌ها هم توجه کنیم. شیوه بافت فرش ماشینی به این صورت است که دستگاه‌های فرش بافی با استفاده از چسب گره‌هایی به شکل U انگلیسی می‌زنند. این گره‌ها در گذر زمان و در برابر شستشوهای مکرر دوام و ماندگاری بالایی ندارند و باز می‌شوند. در نتیجه دوام فرش ماشینی کم است و خریدار مجبور می‌شود مجددا برای خرید فرش هزینه کند.

اما وقتی بودجه کافی برای خرید دستبافت نداشته باشید، می‌توانید فرش دستبافت گونه بخرید که گره‌های بادوامی دارد. در این فرش‌ها نخ فرش موقع گره زدن دور تار فرش می‌چرخد و باعث می‌شود استحکام فرش بالا رود و راه رفتن روی آن یا شست و شو، فرش را خراب نکند.بنابراین کسانی که قصد دارند هزینه‌ها را مدیریت کنند بهتر است به جای خرید فرش ماشینی، کمی بیشتر هزینه کنند و فرش دستبافت گونه بخرند تا بعدا مجبور نباشند برای تعویض فرش هزینه کنند.

همه چیز درباره فرش دستبافت گونه - قالیشویی مرکزی

فرش‌های منزل خود را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

اگر می‌خواهید کیفیت فرش‌ها بعد از شستشو تغییر نکند، رنگ آن‌ها ثابت بماند و گره‌های فرش از هم باز نشود حتما باید فرش‌ها را برای شستشو به یک قالیشویی معتبر بسپارید؛ قالیشویی معتبری که دستگاه‌های پیشرفته و مکانیزه داشته باشد و فرش‌ها را با بهترین کفیت و با کمترین دخالت نیروی انسانی بشوید.

همچنین در یک قالیشویی معتبر از شوینده‌های درجه‌یک، بدون مواد سفید کننده و آسیب‍‌رسان استفاده می‌شود تا رنگ الیاف فرش تغییر نکند.پیشنهاد ما این است که از خدمات قالیشویی مرکزی استفاده کنید که کارکنان باتجربه و ماشین آلات تخصصی دارد و از شوینده‌های درجه یک برای شستن فرش‌ها استفاده می‌کند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.